Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


СНІД став вбивцею абсолютно випадково

Охорона здоров`я 10945 переглядів

Опубліковано - 16.06.2006 19:31 | Всі новини | Версія для друку

СНІД став вбивцею абсолютно випадково
СНІД став вбивцею абсолютно випадково
Розгадано найстарішу таємницю ВІЛ. Дослідники нарешті з’ясували, чому цей збудник викликає в людини СНІД і нешкідливий для більшості мавп.

Вчених давно турбувало питання: чому ВІЛ руйнує імунітет людини, у той час як у мавп інфекція протікає без істотної шкоди для їхнього здоров’я? Міжнародна команда дослідників під керівництвом німецьких вчених знайшла, цілком ймовірно, відповідь на це питання: вірус під свого розвитку втратив здатність контролювати імунну реакцію в тілі свого господаря.

Людина, що заразилася ВІЛ, практично в 100% випадків заражається СНІДом, тобто її імунна система, зрештою, перестає працювати. У більшості приматів, інфікованих вірусом імунодефіциту мавп (ВІО), не спостерігається схожих зі СНІДом симптомів. Тільки шимпанзе і деякі інші мавпи, варіант ВІО яких схожий із ВІЛ, занедужали схожими зі СНІДом захворюваннями.

Як з’ясували дослідники з команди Франка Кірхоффа і Міхаеля Шиндлера з Університету Ульма, ключем до розгадки смертоносної агресивності збудника СНІДу є протеїн, названий "Негативним фактором" або скорочено Nef.

У найдревнішому варіанті вірусу білок мав здатність тримати під контролем імунітет свого носія: він міг регулювати активність так званих Т-клітин. Для розмноження вірусу було присутнє необхідне число Т-клітин, однак не так багато для того, щоб спровокувати підвищену реакцію імунітету.

Ця здатність була втрачена під час наступного розвитку вірусу. У безпосереднього попередника ВІЛ її вже не було. Внаслідок цього ВІЛ-інфекція призводить до постійної гіперактивності захисної системи організму. Т-клітини поділяються, розмножуються і відразу гинуть. У результаті, через кілька років імунна система руйнується, що і приводить до СНІДу.

Як навчитися жити з ВІЛ?

Постійно висока активність імунної системи "є єдиною відмінністю між хвороботворними й інфекціями, що піддаються лікуванню,, викликуваними вірусами, що послаблюють імунітет. Фатальна зміна, на думку вчених, відбулося в безпосереднього попередника вірусу шимпанзе, оскільки варіант Nef у шимпанзе теж не має контрольної функції.

Підтвердження цих припущень учені бачать і в тому, що ВІО зі справною функцією Nef у природі зустрічається в 20 разів частіше, ніж ВІО зі зміненим варіантом. Крім того, недавно було встановлено, що ВІЛ прийшов з Камеруну.

"Раніше вважалося, що підвищена реакція імунної системи є правильним засобом проти СНІДу", - говорить Кірхофф. Однак зараз стає очевидним, що це невірна стратегія: "Важливо навчитися дозувати реакцію імунітету". Можливо, за допомогою медикаментів вдасться домогтися того, щоб ВІЛ-інфекція перейшла в людини в хронічну стадію і не привела до розвитку СНІДу - так, як це відбувається в мавп.

Spiegel, переклад InoPressa
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.