Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Секретаріаті Президета зрозуміли совітський принцип бюджетної політики уряду

Влада 6172 перегляди

Опубліковано - 19.10.2007 13:28 | Всі новини | Версія для друку

У Секретаріаті Президета зрозуміли совітський принцип бюджетної політики уряду
У Секретаріаті Президета зрозуміли совітський принцип бюджетної політики уряду
Рівень централізації у держбюджеті податків і зборів залишається надто високим, а розподіл доходів та видатків між бюджетами різних рівнів призводить до застосування “ручного” управління. Кажучи простою мовою - перерозподілу коштів на розсуд керівника, а не за законом.

На цьому наголошує керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Володимир Матвійчук, повідомляє прес-служба.

«Формування обсягу доходів у регіоні практично перестає залежати від дій місцевої влади», – зазначає він. Матвійчук також додає, що через перерозподіл регіон отримує «запланований обсяг», незалежно від ефективності своєї діяльності. «Тому місцеві органи влади не зацікавлені нарощувати доходи», – стверджує керівник Головної служби соціально-економічного розвитку.

За його словами, кроки, які здійснює Кабінет Міністрів щодо вирішення цієї проблеми, дають зворотний результат – частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті зменшується. Так, урядом передбачається зберегти на 2008 рік спрямування значного обсягу видатків на здійснення заходів у регіонах через державний бюджет (59,7 млрд. грн. проти 51,7 млрд. грн. у 2007 році).

«Президент України Віктор Ющенко вже двічі звертався до Кабміну із цього питання. Глава держави, зокрема, відзначив застарілість принципів, на яких побудовано проект бюджету на 2008 рік, і наголосив на необхідності перегляду підходів до визначення закладених у ньому міжбюджетних відносин», – зазначає Володимир Матвійчук.

Президент запропонував врахувати під час доопрацювання проекту передачу до місцевих бюджетів частини видатків, які спрямовуються для забезпечення заходів у регіонах (шляхом формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів) з одночасним збільшенням ресурсної бази місцевих бюджетів.

На рівень місцевих бюджетів пропонується, зокрема, передати видатки щодо закупівлі обладнання для закладів охорони здоров'я, реформування ЖКГ тощо, фінансування різних видів соціальних допомог.

Для розширення ресурсної бази місцевих бюджетів Віктор Ющенко пропонує передати на місцевий рівень ряд доходів бюджету, зокрема 23 % загальнодержавного податку на прибуток підприємств, плату за видачу окремих видів ліцензій та сертифікатів, надходження від продажу спеціальних дозволів за користування надрами та ін.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.