Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кожен місяць наслідків влади проФФесіоналів коштуватиме Україні більше $800 млн. Золотовалютні резерви тануть

Економіка 7095 переглядів

Опубліковано - 23.10.2007 16:30 | Всі новини | Версія для друку

Кожен місяць наслідків влади проФФесіоналів коштуватиме Україні більше $800 млн. Золотовалютні резерви тануть
Кожен місяць наслідків влади проФФесіоналів коштуватиме Україні більше $800 млн. Золотовалютні резерви тануть
З-за від'ємного зовнішньоекономічного сальдо золотовалютні резерви Нацбанку щомісяця зменшуються на $800 млн. Якщо негативний баланс зростатиме - відповідно збільшуватиметься сума витрат золотовалютних резервів держави. Вартість гривні падатиме.

Перший заступник голови Бюджетного комітету у Верховній Раді ІV скликання Людмила Супрун вважає недоцільним ревальвувати гривню.

Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції.

«Шоковий стан викликала заява Національного банку України, яка прозвучала 19 жовтня, про те, що НБУ має намір знизити курс долара і підняти курс гривні, і це в умовах, коли Україна має негативне сальдо зовнішньоторгового балансу», - сказала Супрун.

Вона зазначила, що на сьогодні немає підстав для зміцнення курсу гривні до американського долара, крім того, таке зміцнення в умовах постійного збільшення негативного сальдо зовнішньої торгівлі скоротить міжнародні резерви НБУ.

«Як ви знаєте, золотовалютний запас НБУ сьогодні становить близько 30 млрд. дол. (30 млрд. 618,57 млн. дол.), але цей запас почав танути, оскільки до України зараз надходить менше коштів, оскільки експортери знизили обсяги експорту, а імпортери нарощують ввезення до України своєї продукції, - сказала Супрун. - За даними експертів, щомісячно запаси (міжнародні резерви НБУ) в Україні танутимуть приблизно на 800 млн. дол., а далі експерти прогнозують і збільшення такого сальдо. Якщо і далі триватиме цей процес, то Україна впродовж двох років може взагалі повністю позбутися своїх золотовалютних запасів».

На думку Супрун, ревальвація гривні призведе до зростання інфляції, негативних тенденцій в зовнішньоторговельному балансі та спекуляцій на валютному ринку.

«За таких умов, які у нас є на сьогодні, підвищувати курс гривні і знижувати курс долара означає лише одне - повна безвідповідальність і наміри знову спекульнуть і заробити гроші. Це призведе до інфляції, це призведе до порушення зовнішньоторговельного балансу, це призведе до спекуляцій на валютному ринку, - заявила Супрун. - Цей процес є адміністративним впливом на ринкову економіку, при цьому нічого спільного з ринковою економікою він не має. На мій погляд, це є першим кроком для того, щоб знову спекульнуть на валютному ринку і заробити гроші».

Супрун повідомила, що має намір звернутися до Президента України Віктора Ющенка «для того, щоб він втрутився в ситуацію, «і не дозволяв НБУ втілювати ці маразматичні пропозиції»

Як повідомлялося раніше, 19 жовтня на прес-конференції голова Національного банку Володимир Стельмах заявив про наявність економічних підстав для зміцнення курсу національної валюти.

«Якщо є економічні підстави для зміцнення валюти, то я маю її провести. Вона і сама зміцниться, якщо ми підемо з ринку, - заявив Стельмах. - Давайте подивимося, хто виграє або програє від зміцнення курсу. Зараз депозити населення (у валюті) - 12 млрд. дол., кредити населення - 18 млрд. дол., депозити підприємців - 5,4 млрд. дол., кредити - 20 млрд. дол. Всі виграють від зміцнення курсу».

Довідка. Валові міжнародні резерви Національного банку України у вересні 2007 року зросли на 6% або на 1 млрд. 735,1 млн. дол. - до 30 млрд. 618,57 млн. дол.

За 2006 рік курс гривні на міжбанку зміцнився на 0,099% - з 5,05 UAH/USD до 5,0450 UAH/USD, в 2005 році зміцнився на 4,82% з 5,3056 UAH/USD.

Від “Аратти”: декілька років тому ми всі вже отримали практичний досвід адміністративного “зміцнення” національної валюти. Як виявилося, зазначене рішення керівництва держави відбулося традиційно, у кращих надбаннях совка - за рахунок тотального пограбування власних громадян.

Громадянам, яких зараз держава хоче пограбувати вчергове, нагадаємо, що до приходу до влади більшовицького уряду гопника Януковича Україна мала позитивне зовнішньоторгівельне сальдо та мізерний рівень інфляції. Були місяці, коли рівень інфляції дорівнював нулю.

Чого варте правління державою ватаги клептоманів-проФФесіоналів зараз відчуває і буде ще довго відчувати на собі кожен українець, незалежно від того, за кого він голосував на виборах.

Виключення із цього правила становитимуть лише мізерна купка осіб, які за час свого перебування у владі “покращували свій добробут вже сьогодні”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.