Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Стать дитини залежить від дієти матері?

Невідоме 8319 переглядів

Опубліковано - 28.11.2007 21:19 | Всі новини | Версія для друку

Стать дитини залежить від дієти матері?
Стать дитини залежить від дієти матері?
Дієта, якої мати дотримується перед зачаттям, можливо, впливає на стать її майбутньої дитини.

Як показують дослідження на мишах, дієта, якої мати дотримується перед зачаттям, можливо, впливає на стать її майбутньої дитини. Дослідження показує, що миші, яким давали препарати, що знижують рівень цукру в крові, значно частіше народжували дитинчат жіночої статі, аніж чоловічої.

Елісса Кемерон з University of Pretoria (ЮАР) і її колеги вирішили з’ясувати, як зміна дієти впливає на чисельне співвідношення статі - пропорцію самок і самців у рамках даної популяції.

Для цього вони за допомогою дексаметазону (DEX), стероїда, який перешкоджає попаданню глюкози у кровоносну систему, міняли рівень цукру в крові самок мишей під час запліднення.

Вчені поїли 20 мишей-самок водою з додаванням DEX впродовж перших трьох днів після того, як до них були допущені самці. Після цього мишам давали чисту воду. Кілька разів за час експерименту колеги Кемерон вимірювали рівень цукру в крові цих мишей, а також у крові 20 мишей з контрольної групи.

Середній рівень глюкози у крові мишей, що отримували DEX, впав з 6,47 до 5,24 мілімолів на літр. Вчені виявили, що 53% дитинчат від особин з контрольної групи виявилися самцями, тоді як серед потомства мишей, які отримували DEX, таких було лише 41%.

Як саме зниження рівня цукру в крові призводить до підвищення відсотка особин жіночої статі у потомстві, залишається незрозумілим. Попередній досвід, в якому брали участь миші-діабетики, показав, що гризуни з підвищеним рівнем цукру в крові дають більше самців, ніж очікувалося.

Біологи припустили, що, коли мати перебуває у стресовому стані, або має проблеми зі здоров’ям, у неї частіше з’являються діти жіночої статі, оскільки це дає еволюційну перевагу: слабкий самець, що народився від хворої матері, навряд чи знайде собі пару, а самка, якою б слабкою вона не була, швидше за все, принесе більше потомства.

Думка про те, що дієта впливає на чисельне співвідношення статі, вже прижилася серед народу. Згідно з фольклорною традицією, якщо родина хоче хлопчика, матері слід їсти більше червоного м’яса і солоних страв, а якщо дівчинку - то їй необхідно їсти рибу, овочі, шоколад і цукерки.

"Це цікаво, адже м’ясо на тривалий період підвищує рівень цукру в крові, тоді як солодкі страви різко підвищують цей показник, але ненадовго, після чого слідує різкий спад рівня глюкози", - говорить Кемерон.

Нагадаємо, що в 2006 році італійський дослідник Анжело Ганьяччі встановив, що худі жінки частіше народжують дівчаток.

Тоді італійцеві не вдалося пояснити, чим зумовлена така тенденція.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.