Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Своя рука - владика. Нардеп-регіонал Зв'ягільський написав законопроект під себе

Скандал 6515 переглядів

Опубліковано - 4.12.2007 12:14 | Всі новини | Версія для друку

Своя рука - владика. Нардеп-регіонал Зв'ягільський написав законопроект під себе
Своя рука - владика. Нардеп-регіонал Зв'ягільський написав законопроект під себе
Герой України і нардеп-регіонал Юхим Зв'ягільский використовує своій мандат для вирішення своїх меркантильних проблем.

Ще півроку тому Юхим Звягільський зареєстрував в раді спеціальний законопроект, що дозволив би пільгову приватизацію підконтрольної йому шахти. Але тепер це підприємство можуть закрити.

Згідно з умовами договору оренди, держава щорічно одержувала від орендарів шахти ім. Засядька 7,2 мільйона гривень. На момент укладення угоди майновий комплекс шахти був оцінений в 250 мільйонів гривень.

З тих пір на шахті було побудовано, укомплектовано технікою і введено в експлуатацію дві нові лави. Окрім цього, було встановлено більше двох десятків установок по дегазуванню шахтних вироблень. Незалежна оцінка встановленого орендарями майна не проводилася. В той же час Юхим Звягільський заявив, що завдяки удосконаленням і модернізації зараз шахта коштує близько 1,25 мільярдів гривень. «Вартість основних фондів шахти підвищилася завдяки установці устаткування і іншим інвестиціям. У власності колективу (орендарів. — Ред.) тепер близько 80% шахти», — раніше заявляв Звягильській.

В той же час склад членів колективу орендарів шахти ім. А. Засядько — таємниця за сімома замками. Відомо тільки, що орендарями можуть бути теперішні або колишні працівники шахти, або їх спадкоємці. Договір оренди шахти зберігається в Донецькому відділенні ФДМ, але ознайомити з ним громадськість там відмовилися. Не захотіли говорити про склад орендарів і в профкомі шахти. В той же час в Незалежній профспілці гірників України стверджують, що не чули ні про одного рядового гірника, який одержав би прибуток від участі в товаристві орендарів шахти. «Товариство орендарів — це формальність. Вже давно всіма справами і грошима розпоряджається Юхим Звягільський», — вважає Михайло Волинець, голова НПГУ.

Як повідомлялося раніше, вночі 18 листопада в 13-й східній лаві шахти імені О.Засядька відбувся перший, в цьому році, вибух метано-повітряної суміші, в результаті якого загинув 101 гірник і госпіталізовані 40 гірників.

1 грудня о 5.55 на горизонті 1078 м в 13-й східній лаві цієї ж шахти в ізольованому просторі аварійної ділянки стався другий вибух метано-повітряної суміші, на момент якого на ділянці працювали 63 гірники. Загалом у шахті працювали 385 гірників, вони були виведені на поверхню. За медичною допомогою звернулися 56 гірників, з них госпіталізовано 50 гірників (9 гірників - у стані середньої тяжкості, 41 -у задовільному стані).

2 грудня о 21.20 на аварійній ділянці шахти імені О.Засядька стався третій вибух метано-повітряної суміші, в результаті чого загинули 5 гірників, ще 66 госпіталізовано.

Загалом, внаслідок трьох останніх вибухів загинули 106 гірників, на лікуванні після отриманих травм перебувають 156 шахтарів.

Довідка: Вуглевидобувне підприємство «Шахта ім. А.Ф. Засядька» — одне з найбільших підприємств вугледобувної галузі України. Введена в експлуатацію в 1958 році. Проектна потужність — 1,2 мільйона тонн вугілля в рік. Загальна чисельність працівників на шахті — близько 9 тисяч. Роботи в підземних виробленнях (лавах) ведуться на глибині до 1304 метрів. Шахта вважається однією з найбільш небезпечних не тільки в Україні, але і в світі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.