Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Прем`єра документального фільму “Батурин. Загублена столиця”

Телебачення 18987 переглядів

Опубліковано - 24.03.2006 21:02 | Всі новини | Версія для друку

Прем`єра документального фільму “Батурин. Загублена столиця”
Прем`єра документального фільму “Батурин. Загублена столиця”
У суботу 25 березня о 22:00 Перший канал першим покаже історичний фільм про Батурин.

Нині Батурин - звичайне село на Чернігівщині, а чверть тисячоліття тому – то була гетьманська столиця Лівобережної України. Спочатку за Івана Мазепи, потім за останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Колись тут розквітали ремесло, торгівля, культура, освіта і духовність та формувалась українська державність. В одну ніч 1708-го року Батурин вщент спалили солдати Петра Першого. Тоді згоріли всі будівлі і загинуло 20 тисяч людей.

Місто відродили за три місяці зйомок сучасні українці. Автор фільму Кирило Лукеренко зізнається, що взятися за такий архаїчний матеріал було справжнім викликом. Адже досі з цієї теми не зберіглося жодної хроніки, не лишилося і свідків. Щоб зафільмувати знищену історію Батурина, знадобилося півроку. А для того, щоб показати, яким Батурин - улюблене місто гетьмана Мазепи - був у ХVIII столітті, авторам довелося використати комп´ютерну графіку. Фільм про це містечко Чернігівщини - перший у 32-серійному проекті під загальною назвою "Історія та культура України", натхненником якого став відомий журналіст та телевізійний менеджер Олександр Ткаченко. За його словами, вже до кінця року на екран має вийти половина циклу.

Продюсер – Олександр Ткаченко
Автор – Кирило Лукеренко
Режисер – Ганна Гресь
Оператор – Максим Степанов
Фільм створено за підтримки групи “Індустріальний Союз Донбасу”
Виробник – “Нова Студія”
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Телебачення»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.