Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Від сьогодні в Росії новий Президент

Світ навколо нас 5207 переглядів

Опубліковано - 7.05.2008 14:39 | Всі новини | Версія для друку

Від сьогодні в Росії новий Президент
Від сьогодні в Росії новий Президент
Сьогодні в Москві новообраний президент Російської Федерації Дмітрій Медвєдєв офіційно заступив на посаду голови держави.

Урочиста церемонія інавгурації відбулася у Великому Кремлівському палаці.

Виступаючи перед присутніми, Медвєдєв заявив, що вважає своїм головним завданням подальший розвиток громадянських і економічних свобод. "Вважаю своїм найважливішим завданням подальший розвиток громадянських і економічних свобод, створення нових, найширших можливостей для самореалізації громадян, громадян, вільних і відповідальних як за свій особистий успіх, так і за процвітання всієї країни", - заявив Медведев в своїй інавгураційній промові. Він запевнив, що "працюватиме з повною віддачею сил".

Президент Росії додав, що потрібно "максимально використовувати" шанс зробити Росію "однією з найкращих країн світу".

Раніше президент заявляв, що не дивлячись на певний досвід, нові обов'язки для нього все одно "дуже серйозний моральний тягар". Він підкреслив, що вважає важливим, щоб передача влади не порушила звичайного життя в країні, "щоб країна таких змін не відчула".

За оцінкою Медвєдєва, "сильна розвинена держава тим і відрізняється, що в процесі передачі влади не відбувається нічого драматичного - доходи громадян як росли, так і ростуть, діти в школу як ходили, так і ходять тощо".

Церемонія інавгурації третього Президента Росії не зазнала принципових змін і відбулася за сценарієм, аналогічним до того, який був у 2000 і 2004 рр. при вступі на посаду Путіна.

Дмітрій Медвєдєв виголосив клятву, поклавши руку на російську Конституцію. Цей особливий екземпляр основного закону країни, переплетений у темно-червону шкіру із золотим тисненням, зберігається в бібліотеці президента Росії в Кремлі.

Після цього наступник Путіна отримав Знак Президента - важкий золотий хрест на ланцюзі. На одній ланці значиться ім'я першого Президента Росії, на ще двох - другого. Після цього Дмитро Медвєдєв прийняв парад президентського полку на Соборній площі. Артилерійський салют завершив церемонію.

Церемонію інавгурації транслювали в прямому ефірі провідні російські телеканали.
Українська еліта не приїхала на інавгурацію

Українська еліта не удостоїла своєю увагою інавгурацію нового президента Росії Дмітрія Медвєдєва. Втім, росіяни особливо і не наполягали на присутності вітчизняних політиків на церемонії.

Представляв Україну на інавгурації тільки виконуючий обов'язки посла України в Росії Олег Дьомін. Президент України Віктор Ющенко відразу відмовився від можливості поїздки на інавгурацію Дмитра Медведєва. За словами президента, на цю подію запрошені лише посли іноземних держав. Тому й лідерові Української держави їхати з поздоровленнями не пристало.

Прем'єр Юлія Тимошенко також не висловила бажання побачитися з наступником Путіна. "Ми цього й не планували", - відповіла прес-секретар прем'єра Марина Сорока. Не потиснули руку новоспеченому президентові і українські комуністи. У ЦК Компартії відзначили, що поїздка на інавгурацію когось з керівництва партії не передбачалася.

Навіть вірний "Єдиній Росії" лідер "регіоналів" Віктор Янукович відмовився від думки відвідати Білокам'яну. "Він не планував витрачати свої вихідні дні на поїздку до Москви", - повідомила депутат від Партії регіонів Ганна Герман. Мабуть, екс-прем'єр вирішив, що віддав борг честі ще на з'їзді "Єдиної Росії", коли кандидатура Дмітрія Медвєдєва була офіційно затверджена керівництвом партії. Тоді Януковичу вдалося лише швидко переговорити з Медвєдєвим.

Екс-міністр закордонних справ Анатолій Зленко пояснює, що тільки приймаюча сторона визначає, кого запрошувати на церемонію інавгурації. "Приїжджати без запрошення можуть гості, що лише цікавляться, але ніяк не високопоставлені", - вважає дипломат. І все свідчить про те, що українців просто ніхто й не кликав до Москви.

Російська сторона всіма можливими способами підкреслює, що інавгурація - це справа внутрішньополітична, тому й не вимагає присутності високопоставлених іноземних гостей.

У 2004 році інавгурація Володимира Путіна відбувалася "по-сімейному", і була присутня на церемонії переважно російська еліта: колишній президент СРСР Михайло Горбачов, дружина екс-президента Росії Бориса Єльцина Наїна і інші почесні гості. Для порівняння, на інавгурацію Президента України Віктора Ющенка з'їхалися відомі зарубіжні лідери: держсекретар США Колін Пауелл, генсек Ради Європи Тері Девіс, президент Польщі Олександр Квасьневський і екс-президент Лех Валенса, а також екс-президент Чехії Вацлав Гавел.

Росію на заході скромно представляв спікер Ради Федерації Сергій Міронов.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.