Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На день народження ВМФ України міністр сповістив, що що укріпить оборону Росії

Захист держави 6619 переглядів

Опубліковано - 6.07.2008 21:33 | Всі новини | Версія для друку

На день народження ВМФ України міністр сповістив, що що укріпить оборону Росії
На день народження ВМФ України міністр сповістив, що що укріпить оборону Росії
Міністерство оборони Російської Федерації наразі розглядає питання щодо купівлі ракетного крейсера “Україна”.

Про це сьогодні у Севастополі повідомив міністр оборони України Юрій Єхануров на святкуванні 16-ї річниці ВМС України.

«Ми ведемо переговори з Міноборони РФ щодо купівлі ракетного крейсера «Україна». Зокрема, це питання обговорювалося три дні тому, під час візиту української делегації в Москву. Ми очікуємо на рішення Росії з цього питання», - повідомив Єхануров.

Україна в 1993 році одержала від Росії недобудований ракетний крейсер «Україна», який понад 20 років будується в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі ім. 61-го комунара. Його технічна готовність становить 96%. Неодноразові спроби продати крейсер Росії або третій стороні були невдалими. На крейсері двічі формувався екіпаж зі складу ВМС ЗС України і двічі розформовувався. Для остаточної добудови крейсера необхідно близько 30 млн. доларів.

Екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко раніше повідомляв, що Міноборони на утримання крейсера «Україна» витрачає щороку близько 5 млн. грн. «Він не введений і не буде введений до бойового складу Військово-морських Сил, та ще й забирає ресурси від виконання інших завдань», - наголосив екс-міністр.

Від “Аратти”: вже не один рік навколо «України» ведеться дискусія можновладців на тему: що із отим скарбом робити? Декілька разів намагалися його продати росіянам і, навіть, китайцям.

Втім, те, що держава Україна вже 15 років не може ніяк знайти $30 млн. - це швидше за все ганьба для державних керівників, які із високих трибун жбурляють локшину про великість морської держави Україна.

Інші, із керівної команди клептоманів біля суспільного корита, заявляють, що мовляв, ВМФ України такі кораблі не потрібні - можна чудово обійтися моторними човнами. Дешево й сердито.

Проте, ми надаємо можливість вам, як громадянам та носіям влади, судити самим.
Крейсер «Україна» у Миколаєві 15 років тому...
Крейсер «Україна» у Миколаєві 15 років тому...
Ракетні крейсери проекту 1164 називать просто: убивця авіаносців. Тобто, цей корабель маючи на озброєнні 16 пускових установок протикорабельних крилатих ракет «Базальт» дальністю ураження цілі до 550 км може знищити найбільший і найозброєніший військовий корабель, а десяток ЗРК «Форт» та «Оса», доповнених торпедними та іншими системами захисту, роблять його міцним горішком для будь-якого супротивника.

На озброєнні Росії три таких крейсери: «Москва» (Чорноморський Флот), «Маршал Устінов» (Північний Флот), «Варяг» (Тихоокеанський Флот). Проте, їхній термін бойової служби добігає кінця.

Очевидно, що прийняття Україною на озброєння крейсера «Україна» не тільки б збалансувало морські сили флотів України й Росії, а й сприяло б стабілізації ситуації у Криму і припинило б розмови про анексію як таку. Не кажучи про відповідні замовлення росіян Миколаєвським корабелам, бо інші верфі (у Росії) таких кораблів будувати просто не мають змоги.

Отже, робіть висновки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.