Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Луценко упіймав клерків гаранта на гарячому

Влада 3910 переглядів

Опубліковано - 16.10.2008 15:08 | Всі новини | Версія для друку

Луценко упіймав клерків гаранта на гарячому
Луценко упіймав клерків гаранта на гарячому
МВС України повідомило Голову Верховного Суду Василя Онопенко про задокументовані факти втручання клерків гаранта у діяльність правосуддя.

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко надіслав лист до Голови Верховного Суду України Василя Онопенка, в якому зазначив, що до Міністерства внутрішніх справ України звернулися народні депутати України із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб Секретаріату Президента України за втручання в діяльність судових органів при розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва та Київському апеляційному адміністративному суді скарг щодо Указу Президента України від 9 жовтня 2008 року № 911 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів».

Про це повідомила прес-служба.

У результаті проведеної перевірки було встановлено, що 12 жовтня 2008 року, а саме під час розгляду в Київському апеляційному адміністративному суді скарг щодо Указу Президента України від 9 жовтня 2008 року № 911, відбувалися телефонні розмови:

о 15 год. 23 хв. між заступником Голови Вищого адміністративного суду України М. Цурканом і суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Я. Добрянською;

о 15 год. 29 хв. між заступником Голови Вищого адміністративного суду України М. Цурканом і керівником Служби Секретаріату Президента України з представництва у судах України інтересів Президента України Р.Кирилюком;

о 15 год. 31 хв. між заступником Голови Вищого адміністративного суду України М. Цурканом і заступником Глави Секретаріату Президента України І. Пукшиним;

о 15 год. 39 хв. між керівником Служби Секретаріату Президента України з представництва у судах України інтересів Президента України Р.Кирилюком і заступником Голови Вищого адміністративного суду України М. Цурканом;

о 15 год. 48 хв. між заступником Глави Секретаріату Президента України І. Пукшиним і заступником Голови Вищого адміністративного суду України М. Цурканом;

о 15 год. 51 хв. між заступником Голови Вищого адміністративного суду України М. Цурканом і суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Я. Добрянською.

«Аналогічні телефонні розмови мали місце з період 12-13 жовтня 2008 року, тобто під час розгляду в Окружному адміністративному суді міста Києва та Київському апеляційному адміністративному суді скарг щодо Указу Президента України від 9 жовтня 2008 року № 911 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів». - говориться у повідомленні прес-служби.

У МВС дійшли висновку, шо є підстави вважати, що дії із втручання у правосуддя мали узгодженний та умисний характер. «Аналіз зазначених вхідних та вихідних дзвінків свідчить про системний узгоджений характер дій між зазначеними особами». - говориться у повідомленні.

Враховуючи, що згідно з частиною другою статті 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється, ці положення Конституції України треба розуміти як забезпечення незалежності суддів у зв'язку із здійсненням ними правосуддя, а також як заборону щодо суддів будь-яких дій незалежно від форми їх прояву з боку державних органів, установ та організацій, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, фізичних та юридичних осіб з метою перешкодити виконанню суддями професійних обов'язків або схилити їх до винесення неправосудного рішення тощо.

МВС вважає, що дії чиновників, які втручалися у розгляд судової справи, мають ознаки злочину. «Оскільки незалежність суддів полягає передусім у їхній самостійності, непов'язаності при здійсненні правосуддя будь-якими обставинами та іншою, крім Закону, волею, подібне втручання в діяльність суддів Київського апеляційного адміністративного суду з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення може містити ознаки злочину, передбаченого статтею 376 (Втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України». - наголошується у повідомленні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.