Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна починає серійне виробництво власних БТР

Захист держави Регіон: Харківська область 9193 перегляди

Опубліковано - 28.11.2008 02:36 | Всі новини | Версія для друку

БТР-4
БТР-4
Перші 10 бронетранспортерів надійдуть до української армії в 2009 році. Серійне виробництво першого національного бронетранспортера БТР-4 починає Харківський завод транспортного машинобудування імені Малишева.

Як стверджує представник військового відомства України, "це сучасний БТР, що не поступається зарубіжним аналогам. База, двигун, озброєння і прилади в нім - вітчизняні".

Бронетранспортер, зокрема, укомплектований екологічно чистим вітчизняним двотактним двигуном 3ТД потужністю 500 або 600 кінських сил і, на відміну від старих моделей, не "коптить". Можливий варіант з використанням імпортного чотиртактного дизельного двигуна DEUTZ (ЄВРО ІІІ) потужністю 489 або 598 к.с.

Максимальна швидкість руху машини по шосе - 110 кілометрів на годину. На плаву - до 10 км/год. Запас ходу - не менше 690 км. У ній автоматична коробка передач, оббита ковроліном підлога і підігрів, а замість залізних сидінь - м'які.

БТР здатний перевозити 11 чоловік, включаючи 3 члени екіпажа і 8 десантників.

У якості озброєння можуть використовуватися бойові модулі системи "Грім", "Штурм" (оснащені 30-мм автоматичною гарматою) або модулем БАУ 23х2 (дві 23-мм гармати).

БТР-4 був розроблений на початку 2000 років українським конструкторським бюро із машинобудування імені Морозова, яке також знаходиться в Харкові. Основне призначення бойової машини - транспортування особового складу мотострілкових підрозділів, частин морської піхоти та їх вогняна підтримка. За твердженням розробників, вантажопідйомність шасі дозволяє створювати не тільки варіанти виконань, але і встановлювати додатковий броньовий захист проти автоматичних 30-мм гармат.

БТР-4, залежно від модифікації, може використовуватися у вигляді командирської (БТР-4К), командно-штабної (БТР-4КШ), бойової розвідувальної (БРМ-4К), ремонтно-евакуаційної (БРЕМ), машини вогневої підтримки (МВП-4К) із 120-мм гарматою і санітарно-евакуаційної машини (БСЕМ-4К).

Представник українського військового відомства пояснив, що вже наступного року, якщо не буде проблем з фінансуванням, бригада 6-го армійського корпусу сухопутних військ в Башкирівці Харківської області отримає перші 10 таких бронетранспортерів.
БТР-4
БТР-4


До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.