Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Генетики пов’язали діабет з порушенням біоритмів

Охорона здоров`я 7973 перегляди

Опубліковано - 9.12.2008 14:24 | Всі новини | Версія для друку

Генетики пов’язали діабет з порушенням біоритмів
Генетики пов’язали діабет з порушенням біоритмів
Діабет і високий рівень цукру в крові можуть бути пов’язані з порушенням функції гена, що бере участь в регуляції добових ритмів.

До таких висновків дійшла міжнародна група дослідників з Великобританії, Франції, Канади і Данії, спільна робота якої опублікована в журналі Nature Genetics.

Численні статистичні дослідження свідчать про зв'язок діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань з порушеннями сну. Відомо також, що гормон інсулін, з недоліком якого пов'язаний цукровий діабет, також виробляється в різних кількостях в різний час доби. Дані, отримані авторами нового дослідження, свідчать про те, що ці всі ці порушення взаємозв'язані на генетичному рівні.

У поле зору учених потрапила мутація rs1387153, пов'язана з геном MTNR1B. Цей ген контролює активність гормону мелатоніна, який, у свою чергу, регулює добові ритми, зокрема час сну і час активності.

При аналізі геномів великої групи добровольців учені виявили, що мутація rs1387153 статистично пов'язана з підвищеним рівнем глюкози в крові. На наступному етапі учені оцінили частоту цієї мутації у 6 тисяч французів і датчан, страждаючих діабетом другого типу, і у 9 тисяч здорових жителів цих країн. Як з'ясувалося, у діабетиків вона зустрічалася значно частіше, і її наявність була пов'язана з 20-процентним збільшенням ризику розвитку діабету 2-го типу.

За словами авторів дослідження, зростаючі дані про генетичні причини діабету дозволяють розраховувати на появу надійних генетичних тестів для виявлення людей з підвищеною схильністю до цього захворювання. Крім того, знання про зв'язок діабету з порушеннями регуляції добових ритмів дозволяє сподіватися на появу принципово нових методів лікування цього захворювання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.