Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Генетики розшифрували половину генома неандертальця

У світі науки 7835 переглядів

Опубліковано - 11.12.2008 15:06 | Всі новини | Версія для друку

Генетики розшифрували половину генома неандертальця
Генетики розшифрували половину генома неандертальця
Команда генетиків з різних країн представила науковому співтовариству чорновий варіант половини розшифрованого генома неандертальця.

Учені доповіли про свої результати під час конференції, що проходила в Інституті Броада, пише журнал New Scientist.

За словами дослідників, кожна "літера" генетичного коду неандертальця була "прочитана" в середньому один раз. Джерелом генетичного матеріалу для учених стали тканини кістки, знайдені в Хорватії, вік яких оцінюється в 38 тисяч років. За цей час чимала частина ДНК була пошкоджена. Тому повністю відновити генетичну карту неандертальця зараз не уявляється можливим.

Проте, багато генів збереглися, і дослідники вже почали їх вивчення. Попередні результати дозволяють припустити, що неандертальці страждали несприйняттям лактози. Цей результат не є дивовижним, оскільки домашні тварини були приручені людьми близько десяти тисяч років назад.

Раніше та ж група учених розшифрувала послідовність мітохондріальної ДНК неандертальця, яка міститься не в ядрі, а в клітинних органеллах під назвою мітохондрії. Мітохондріальна ДНК значно коротше за ядерну (відповідно, в ній значно менше генів), тому вона краще зберігається у викопних зразках. Генетики "прочитали" кожну "літеру" близько 35 разів, тому отриману послідовність можна вважати надійною. Що стосується ядерної ДНК, то дослідників чекає на, - по-перше, отримання послідовністі частини генома, що залишилася, а по-друге, повторення розшифровки ще кілька разів, щоб переконатися у відсутності помилок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.