Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рефінансування від НБУ отримали 94 українських банки

Економіка 9966 переглядів

Опубліковано - 13.12.2008 21:55 | Всі новини | Версія для друку

Рефінансування від НБУ отримали 94 українських банки
Рефінансування від НБУ отримали 94 українських банки
Національний банк України надав рефінансування 94 українським банкам на загальну суму 36 мільярдів 937 мільйонів гривень.

Про це свідчать дані, отримані «Дзеркалом тижня» з джерел у комітетах Верховної Ради.

Згідно з цими даними, рефінансування від НБУ отримали як державні фінустанови — «Укрексімбанк» і «Ощадбанк», — так і ряд великих комерційних банків: «Приватбанк», «Надра», «Промінвестбанк», «Альфа-банк», «Укргазбанк», «Фінанси і кредит», «Укрпромбанк», «Родовідбанк», «Південній».

Найбільший обсяг рефінансування отримали: банк «Надра» (7,1 млрд грн.), «Промінвестбанк» (5,85 млрд грн.), «Ощадбанк» (4,6 млрд грн.), «Приватбанк Дніпро» (3, 41 млрд грн.), банк «Фінанси і кредит» (2,698 млрд грн.), «Родовідбанк» (2,172 млрд грн.), «Укрпромбанк» (1,348 млрд грн.), банк «Фінансова ініціатива» (1,285 млрд грн.), «Укргазбанк» (1,229 млрд грн.).

Як розповів «Дзеркалу тижня» голова ради НБУ Петро Порошенко, на останньому засіданні ради деякі з її членів звернулися до правління НБУ з проханням надати інформацію про критерії рефінансування українських банків. «Ми офіційно звернулися до правління НБУ з приводу надання цієї інформації, минуло вже три тижні, але ніякої інформації ми поки що не отримали», — повідомив Петро Порошенко.

Голова ради НБУ додав, що, на його особисту думку, інформація про рефінансування повинна бути відкритою. За словами Порошенко, в світовій практиці «ця інформація не вважається досить серйозною загрозою для репутації банків, аби приховувати її від інших учасників ринку і вкладників, оскільки банки звертаються по рефінансування не тільки в разі потреби фінансового оздоровлення, а й у тих випадках, коли в них з’являються розриви ліквідності».

НБУ мав рефінансувати лише великі банки

При відтоку депозитів НБУ мав проводити рефінансування тільки банків, зареєстрованих у формі відкритого акціонерного товариства із статутним капіталом понад 500 мільйонів гривень, повідомляв "КоммерсантЪ Україна".

На 1 жовтня цього року цим вимогам відповідали лише 16 банків з 181 діючого. Учасники ринку вважають, що решті банків варто розраховувати тільки на підтримку своїх акціонерів, а у разі її відсутності - розпродавати активи або залучати інвесторів щоб уникнути банкрутства.

Нацбанк прийняв ухвалу №367 від 11 листопада, яким змінюється механізм рефінансування банків, прописаний в ухвалі НБУ №319. Зараз існує програма "Фінансового оздоровлення", згідно якої банк може отримати кредит строком до одного року під не менше 15 відсотків річних в об'ємі до 60 відсотків регулятивного капіталу і 90 відсотків вартості поданого забезпечення.

Ухвалою №328 від 16 жовтня НБУ також дозволив банкам у разі зменшення об'єму термінових депозитів на 2 відсотки протягом п'яти робочих днів отримувати від регулятора кредит на суму до 60 відсотків статутного капіталу банку з одночасним наданням в якості застави акції власників понад 5 відсотків паперів.

Тепер же у разі відтоку депозитів в заставу потрібні 51 відсоток акцій банку. При кредиті на "оздоровлення" банку його об'єм більше не обмежується 60 відсотками регулятивного капіталу, а в заставу серед іншого приймаються акції власників понад 5 відсотків акцій.

Ключовою нормою ухвали №367 стало те, що отримати рефінансування при відтоку депозитів зможуть тільки найбільші банки. "Розглядаються заявки на отримання такого кредиту від тих банків, які організовані у формі відкритих акціонерних товариств і сплачений статутний капітал яких складає не менше 500 мільйонів гривень", - йшла мова в документі.

Найбідніші в Україні - банки мільярдерів? Чи може таки “богообрані”?

Найістотніші вливання отримували лише банки, підконтрольні українським мільярдерам.

Найбільший об'єм фінансової допомоги у розмірі 7,1 мільярдів гривень отримав банк “Надра”, який восени перейшов під контроль Дмитра Фірташа, співвласника скандальної компанії RosUkrEnergo.

Друга за величиною сума рефінансування дісталася “Промінвестбанку”, контроль над ним до недавнього часу намагалися отримати брати Андрій і Сергій Клюєви.

У п'ятірку найбільших позичальників Нацбанку також увійшли “Приватбанк”, підконтрольний Ігорю Коломойському, і “Фінанси і Кредит” Костянтина Жеваго.

Фінансовим установам з іноземним капіталом вдаватися до допомоги НБУ фактично не доводилося.

Рефінансування - повне або часткове погашення кредиту за рахунок отримання нових кредитів.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.