Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Публічна брехня чи замах на свободу слова?

Скандал 6040 переглядів

Опубліковано - 24.12.2008 18:27 | Всі новини | Версія для друку

Публічна брехня чи замах на свободу слова?
Публічна брехня чи замах на свободу слова?
Заява Кореспондент.net і "Української правди" щодо запитань Інтернет-користувачів Президенту

У вівторок, 23 грудня, на підсумковій прес-конференції президента України Віктора Ющенка було заявлено, що запитання від аудиторії Інтернет-користувачів, яке набрало найбільшу кількість голосів, "відображає інтереси російських інтернет-користувачів".

Про це заявила прес-секретар президента Ірина Ванникова.

Нагадаємо, що найрейтинговіше запитання, яке набрало понад 100 тисяч голосів інтернет-користувачів на трьох ресурсах, було таке: "Шановний пане Презеденте, скажіть будь-ласка, скільки нам (простим людям) потрібно Вам заплатити, щоб Ви разом з усіма депутатами ВР, міністрами, урядовцями назавжди виїхали за кордон і не заважали Україні нормально розвиватися?".

Віктор Ющенко, відповідаючи на найпопулярніше запитання від інтернет-користувачів, назвав його провокаційним і сказав, що "дві третини авторів цього питання знаходяться не в Україні і не представляють український народ".

Пізніше, перед тим як наступила черга ставити наступне запитання від інтернет-аудиторії, Ірина Ваннікова сказала таке: "Нам точно відомо, що перше питання відображає інтереси російських Інтернет-користувачів, тому ми сподіваємося, що друге питання від Інтернету, яке задасть Юлія Макгафі від сайту кореспондент, точно відображає інтереси українських Інтернет-користувачів".

Вже після прес-конференції керівник прес-служби президента Лариса Мудрак заявила, що секретаріат замовив "експертизу у відповідних державних органах". За даними "Української правди", мова йде про ДСТЗІ – Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації .

У зв'язку з цим заявляємо про наступне.

Інформація, оприлюднена прес-секретарем президента, не відповідає дійсності. Тобто Ірина Ванникова фактично збрехала в прямому ефірі, поставивши під сумнів громадянську позицію тисяч українських інтернет-користувачів.

За даними наших фахівців, а також за даними відкритої статистики, серед тих, хто голосував або ставив питання президентові, щонайменше 82% українців. Ми готові надати всю наявну в нас інформацію про голосування незалежній комісії, якщо секретаріат президента наполягатиме на своїй версії. Разом з тим вважаємо неможливим участь у такій комісії представників силових органів або СБУ, оскільки айпі-адреси належать до приватної інформації і не підлягають розголошенню.

Як вже згадувалося, Лариса Мудрак заявила, що якась державна структура провела експертизу даних голосування.

Однак, за даними спеціалістів, зробити це без доступу до наших серверів неможливо. Одержати таку інформацію можна було або з відома провайдера (чого не було), або за рішенням суду, або в нелегальний спосіб, тобто банально зламати сервер.

Ми не давали своєї згоди на аналіз інформації з голосування на наших сайтах, а тому можливий збір таких даних є прямим порушенням закону, свободи слова і права на свободу висловлювання.

Ми вимагаємо від Секретаріату Президента роз'яснення інформації, озвученої на прес-конференції у прямому ефірі.

Відсутність відповіді ми вважатимемо порушенням принципів свободи слова. На жаль, в Україні стало правилом залишати без відповіді оприлюднення журналістами суспільно-важливої інформації.


Збір запитань інтернет-аудиторії для Віктора Ющенка здійснювався протягом двох тижнів, з 9 грудня. Спочатку планувалося, що Президент відповість на питання інтернет-користувачів під час своєї інтернет-конференції 16 грудня.

Однак 12 грудня прес-служба Президента заявила, що інтернет-конференція не відбудеться через проведення в цей день екстреної наради під головуванням Віктора Ющенка з приводу відключення теплопостачання і значної заборгованості по виплатам зарплат. Планувалося, що Президент відповість на питання інтернет-користувачів під час своєї щорічної підсумкової прес-конференції.

За два тижні сайти Кореспондент, та Українська правда зібрали понад 15 тисяч запитань, за які проголосували більше 1,8 мільйони читачів. На прес-конференції у вівторок президент відповів на 3 питання Інтернет-аудиторії.


Від “Аратти”: ми повністю підтримуємо справдливі й законні вимоги наших колег і приєднуємося до них.

Ми звертаємося до всіх редакцій Інтернет-видань та чесних громадян України із проханням підтримати ці вимоги. Тільки наші солідарні дії є гарантією непорушності конституці1йних прав і свобод громадян України, наших із вами прав і свобод!
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.