Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС зробить висновки з російського газового тиску. Не на користь Москви

Газоват 5600 переглядів

Опубліковано - 6.01.2009 20:20 | Всі новини | Версія для друку

ЄС зробить висновки з російського газового тиску. Не на користь Москви
ЄС зробить висновки з російського газового тиску. Не на користь Москви
Газовий конфлікт між Росією та Україною збільшує значення проекту газопроводу “Набукко”.

Про це заявив його керівник Райнгард Мічек.

Цим газотранспортним коридором, що проляже між Туреччиною та Австрією, до Західної Європи зможе постачатися до 31 мільярда кубометрів каспійського газу на рік. Незважаючи на пріоритетність цього проекту для Євросоюзу, допоки що не було дозволів ЄС та угод між окремими країнами.

Як повідомлялося раніше, сьгодні Європейська комісія і чеське головування в ЄС назвали ситуацію з перебоями постачання газу неприйнятною і закликали негайно поновити поставки "блакитного палива" до Європи.

Найбільше перебої із газом відчули у Болгарії, де керівництво країни, оголосивши що запасів палива вистачить лише на добу, звернулася із проханням до громадян — заощаджувати енергію. Окрім цього пролунали заяви щодо відновлення роботи місцевої атомної станції, аби покрити потребу в енергоносіях. Втім, постраждали і інші країни.

“Були відзначені істотні скорочення на західно-балканському шляху. Це стосується Румунії, Болгарії, Македонії, Греції та Туреччини. На словацькому напрямку також були відзначені перебої. Постраждала Словаччина, і можливо Угорщина, Австрія, Італія та Словенія”, - сказав речник Єврокомісії Ферран Тараделас Еспуні.

За його словами, нині проводиться ретельний аналіз ситуації, щоб визначити обсяги нестачі. В офіційній заяві Єврокомісії наголошується, що керівництво ЄС вважає нинішній стан речей неприйнятним, оскільки поставки газу до Євросоюзу скоротилися без попередження і всупереч заявам українських та російських можновладців.

Водночас, відповідно до заяви речників єврокомісії, Євросоюз не бажає грати роль посередника. За словами Ферана Тараделаса Еспуні, усе, що відбувається, є проблемою України та Росії, а не Євросоюзу.

За матеріалами DW
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.