Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росіяни продовжують грати у дурника-брехунця

Газоват 10121 перегляд

Опубліковано - 10.01.2009 14:51 | Всі новини | Версія для друку

Росіяни продовжують грати у дурника-брехунця
Росіяни продовжують грати у дурника-брехунця
А що лишається робити, коли газу - немає, ціни - падають, борги - віддавати немає чим. Зрозуміло, у всьому тому винні виключно українці, бо не бажають задурно трубу віддавати і платити космічну данину кремлівському диктаторові.

Україна не підписала протокол про створення багатосторонньої комісії з моніторингу транзиту газу через територію країни, запропонований Росією, через позицію Президента України Віктора Ющенка.

Таку сенсаційну новину повідомив сьогодні в ефірі Першого каналу офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Ми бачимо ці заяви (української сторони), але протокол про створення багатосторонньої комісії з моніторингу транзиту газу через територію України так і не підписано, а це значить, що, мабуть, поставкам нашого газу в черговий раз заважає рішення або відсутність рішення Президента України", - сказав він.

Вчора європейські спостерігачі прибули до Києва 9 січня і приступили до здійснення моніторингу. Проте, як відзначав представник "Газпрому", до тих пір, поки протокол не підписаний всіма сторонами, ці фахівці не мають статусу спостерігачів. Крім того, робота з моніторингу повинна здійснюватися не в Києві, а на входах і виходах української газотранспортної системи і на підземних газових сховищах України.

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко вчора, 9 січня, також повідомила, що Україна готова підписати протокол, запропонований Росією, за умови паритетного представництва в ній українських і російських експертів.

«Саме в такому дзеркальному варіанті, коли обидві країни – Україна і Росія мають однакові права щодо доступу експертів, ми підпишемо такий протокол, якнайшвидше», - сказала вона після переговорів з главою уряду головуючої в ЄС Чехії Міреком Тополанеком.

Тимошенко відзначила, що українська сторона налаштована на компроміс в переговорах з РФ, щоб підписати контракти на поставку російського газу і вичерпати конфлікт. За її словами, незабаром будуть підписані прямі контракти на поставку газу в Україну між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом".

Вчора "Нафтогаз" повідомив, що експерти ЄС відбули до газовимірювальних станцій на кордонах України.

Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський спростував заяву російської сторони про те, що Україна відмовилась підписувати взаємоприйнятний документ про групу експертів з моніторингу транзиту газу через свою територію.

Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

Соколовський підкреслив, що "немає жодного слова правди в тому, що Україна відмовилася підписувати взаємоприйнятний документ".

На його переконання, такий моніторинг має бути симетричний, тобто, ті ж експерти, що інспектують об"єкти української газотранспортної системи, повинні мати доступ і до російських об"єктів.

Вчора Росія заявила, що готова відновити поставки газу до Європи через Україну відразу після того, як до роботи в РФ і в Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія у складі представників "Газпрому", "Нафтогазу України", Міненерго Росії і України, компаній - одержувачів російського газу в Європі і незалежної моніторингової організації.

Експерти до роботи приступили, але газу у трубі як не було, так і немає. Росіяни продовжуть шукати всілякі бюрократичні зачіпки, щоб виправдати фактичне невиконання ними їхніх зобов'язань перед партнерами із ЄС.

За матеріалами інформагенцій
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.