Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Криза дала роботу чоботарям і автослюсарям

Світ навколо нас 5641 перегляд

Опубліковано - 3.02.2009 03:54 | Всі новини | Версія для друку

Василь Варламов “Чоботяр”
Василь Варламов “Чоботяр”
Майстерні з ремонту взуття в США різко збільшили свої доходи і об’єм послуг, пише The Wall Street Journal.

Збільшення оборотів цієї індустрії викликане економічною кризою в США, яка змусила споживачів економити на покупках.

Як розповів виданню чоботар в третьому поколінні Джим Макфарленд, який володіє майстернею з ремонту взуття в штаті Флорида, з листопада він отримує в середньому 275 замовлень на тиждень, майже у півтора рази більше, ніж зазвичай. Така ж картина зараз спостерігається у більшості майстрів Сполучених Штатів. За часів Великої Депресії їхня кількість перевищувала 120 тисяч, нині ж по всій країні налічується трохи більше семи тисяч майстерень.

Тепер майстрам з ремонту взуття доводиться мати справу з набагато більшим попитом на їхні послуги. Навіть забезпечені люди, що зберегли свою роботу в умовах кризи, йдуть до чоботарів. Наприклад, 36-річний власник страхової компанії Лоуренс Саттон не був в майстерні впродовж декількох років. Нині він вважає за краще ремонтувати туфлі своєї дружини замість того, щоб викидати їх і купувати нові. "Краще витратити 40 доларів на ремонт, чим 500 на покупку", - цитує його слова WSJ.

Крім чоботарів, від кризи виграли і представники деяких інших професій. Так, значно більше стали заробляти люди, що складають резюме за замовленням. Попит на їхні послуги виріс через безробіття, яке збільшилося. Збільшилися також надходження автомайстерень і юристів в галузі працевлаштування.

Економіка США в цілому переживає найпотужнішу кризу за декілька десятиліть. У четвертому кварталі 2008 року її об'єм скоротився на 3,8 відсотка, що є максимумом з 1982 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.