Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пирогів готують до дерибану?

Скандал 4691 перегляд

Опубліковано - 4.05.2009 14:18 | Всі новини | Версія для друку

Пирогів готують до дерибану?
Пирогів готують до дерибану?
Майстри народного мистецтва, які брали участь 2–3 травня у ярмарку в Музеї народної архітектури та побуту України в селищі Пирогів (Київ), вимагають повернути на посаду заступника директора музею Олексія Долю.

З відповідним відкритим листом вони звернулися до президента Віктора Ющенка та голови президії Національної академії наук України Бориса Патона, повідомляє сайт "Рукотвори".

До листа вже зібрано понад сто підписів, які офіційно надішлють на адресу президента. Сам текст звернення Ющенку передали в суботу.

Науковця Долю, за твердженням авторів, напередодні змусили піти із займаної посади внаслідок боротьби за керівництво в цьому

Митці вважають, що теперішнє керівництво музею має вибачитися перед відомим етнографом і знову його працевлаштувати. Інакше майстри готові протестувати і на майбутнє не брати участь у подібних ярмарках у Пирогові.

За словами майстрів, Олексій Доля несправедливо постраждав унаслідок підкилимної боротьби за посаду керівника Музею архітектури та побуту.

Керівництво Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології, до складу якого входить музей у Пирогові, таким чином вирішило убезпечити себе від того, щоб Доля міг очолити музей, кажуть митці. І поставило йому умову: або він підписує документ, що не претендує на цю посаду, або йде з роботи.

Доля, який на керівну посаду не зазіхав, відмовився писати подібні документи – тому його "пішли", стверджують у мистецькому середовищі.

Народні майстри наголошують на важливості Долі у їхньому становленні. Саме він вишукував творчих людей і запрошував їх брати участь у ярмарках. Майстри побоюються, що тепер "з цього всього вийде тут "узвіз" (як Андріївський узвіз у Києві), буде торгувати одна тільки перекупка і ті, що стоять у переходах".

За їхньою інформацією, на початку цього тижня має відбутися нарада в НАН за участю президента, на якій розглядатимуть дане питання.

Музей у Пирогові на даний час перебуває у системі НАН України, його науковий супровід здійснює Інститут мистецтвознавства, фольклористики й етнології на чолі з Ганною Скрипник. За інформацією сайту "Хвиля", саме завдяки її лобістським зусиллям музей був переведений під юрисдикцію НАНУ в 2005 році.
Скрипник у 2008 році балотувалася на посаду мера Києва від Української народної партії, а після цього, як повідомили "Хвилі" у музеї, втратила інтерес до нього і не з'являлася в Пирогові до березня цього року, поки керівництво НАНУ не повідомило, що хоче, щоб Доля увійшов у число претендентів на посаду директора музею.

За інформацією "Хвилі", Скрипник, переслідуючи свій інтерес, спочатку оббрехала Долю, а 13 квітня, за три дні до виборів директора, "обдзвонила керівництво музею і начальників наукових відділів і поставила їм ультиматум: або вони доможуться, щоб Доля письмово відмовився від участі в конкурсі на посаду директора, або вони всі можуть шукати собі нове місце роботи чи йти на пенсію".

У музеї відбулися збори частини наукового колективу, на якому музейники просили Долю відмовитися претендувати на посаду директора. Він не став робити цього, запевнивши, що не претендує на цю посаду. А після цього написав заяву про звільнення.

Музею в Пирогові указом Ющенка в 2008 році було надано статус національного.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.