Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Психологічний тиск на роботі шкодить психічному здоров’ю і працездатності

Охорона здоров`я 10679 переглядів

Опубліковано - 9.06.2009 17:23 | Всі новини | Версія для друку

Психологічний тиск на роботі шкодить психічному здоров’ю і працездатності
Психологічний тиск на роботі шкодить психічному здоров’ю і працездатності
Жорстке ставлення і соціальне залякування на робочому місці спонукають до негативних наслідків для психічного здоров’я, негативно позначаються на трудовій ефективності і на сімейних стосунках.

До таких висновків дійшли іспанські психологи з High Court of Justice в Мадриді і Complutense University. За їхніми словами, систематична агресія і чисельний тиск з боку керівництва або співробітників по роботі - досить поширене явище.

Експерти підрахували, що в середньому 14% людей піддаються психологічному тиску на роботі протягом останніх шести місяців, 8,2% страждають від перевищення посадових повноважень шефа або іншого співробітника час від часу, а 5,8% пригнічуються на робочому місці впродовж тривалого терміну.

Найбільш частими формами професійного тиску є приховування важливої інформації, що зачіпає працездатність, сексуальні домагання і використання фізичного насильства. Отримані результати також свідчать, що жінки найчастіше випробовують психологічний тиск на роботі.

Проте, фахівці спростували поширену думку, що молоді працівники у віці до 30 років і, як правило, новачки, є найуразливішою групою для тиску. Огляд показав, що основна група психологічних знущань на роботі - особи старше 45 років.

Крім того було відмічено, що саме співробітники з довгостроковим і стабільним контрактом більш за все страждають від зловживання посадовими повноваженнями. Також зафіксовано, що психологічне і фізичне переслідування частіше можна зустріти в офісах із загальною кількістю працівників менше 50 осіб.

Дослідження визначило, що жертви професійного тиску частіше випробовують стрес, почуття страху, стурбованості, емоційну напругу, мають розвинені манії і депресію, а також мають погіршення професійних навиків і зниження ефективності праці.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.