Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні на Місяць впаде японський зонд-стрибунець

У світі науки 7303 перегляди

Опубліковано - 10.06.2009 18:00 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні на Місяць впаде японський зонд-стрибунець
Сьогодні на Місяць впаде японський зонд-стрибунець
У середу ввечері японський місячний зонд Кагуя вріжеться у поверхню Місяця. Контрольоване зіткнення відбудеться о 18.30 за Гринвічем (21.30 за київським часом).

Як сказано у повідомленні японського аерокосмічного агентства JAXA, це дозволить вченим досліджувати властивості поверхні супутника та наслідки удару в реальному часі.Зонд масою 2,9 тонни впаде у нічний області на темній стороні Місяця, недалеко від його південного полюса - на 63-му градусі південної широти. Зіткнення відбудеться на швидкості близько 6 тисяч кілометрів за годину під невеликим кутом - майже паралельно до поверхні. Як очікують науковці, зонд, імовірно, стрибатиме, як плоский камінь по воді.

Крім того, зіткнення зможуть спостерігати і земляни: найкращі умови для спостереження події є у жителів Азії, Австралії та Нової Зеландії, які, можливо, зможуть побачити у телескопи спалахи та хмари пилу від удару.

За даними агентства, космічний апарат Кагуя, названий на честь принцеси із давньої легенди, яка зійшла на Землю з неба із місячної столиці, вийшов на місячну орбіту у жовтні 2007 року. За допомогою двох малих зондів, що відокремились від нього, апарат вивчав гравітаційні аномалії на Місяці, склавши його точну топографічну карту, а також досліджував сліди вулканічної активності.

Крім того, зонд фотографував приполярні кратери, куди ніколи не заглядало сонце, і де може зберігатися лід.

У травні також повідомлялося, що американське космічне агентство планує запустити до Місяця два супутники: орбітальний зонд (LRO) і апарат для дослідження місячних кратерів (LCROSS).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.