Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Західні дипломати вболівають за Україну більше, ніж її Президент

Влада 3440 переглядів

Опубліковано - 18.06.2009 13:14 | Всі новини | Версія для друку

Західні дипломати вболівають за Україну більше, ніж її Президент
Західні дипломати вболівають за Україну більше, ніж її Президент
Міністри закордонних справ Польщі та Німеччини Радослав Сікорський та Франк-Вальтер Штайнмаєр у середу відвідали Україну з офіційним візитом. Завдання їхнього приїзду – допомогти українській владі об’єднатися перед викликами світової економічної кризи.

Німецький міністр також застеріг щодо нового загострення газового конфлікту між Україною і Росією та можливого зменшення поставок газу до Європи.

Під час зустрічі з Президентом Віктором Ющенком, лідером опозиції Віктором Януковичем та Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко сторони обговорили укладення угоди про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі. Міністр закордонних справ Німеччини сподівається, що під час шведського головування в ЄС цю угоду зможуть підписати. Але для цього потрібен консенсус в українській політиці.

«Ми поважаємо політичну дискусію і політичне змагання в Україні, якого потребує кожна демократія, – зазначив Франк-Вальтер Штайнмаєр. – Ми говоримо про те, що необхідно мати мінімум готовності різних політичних сил до об’єднання, воно необхідне для співпраці з міжнародними інституціями».

Штайнмаєр також додав, що Польща і Німеччина в рамках вимог Міжнародного валютного фонду підтримували те, щоб питання кредитів для України вирішили відносно швидко.

Польща і Німеччина входять до групи країн, котрі підтримали ініціативу «Східного партнерства» Європейського Союзу. Його мета – приблизити шість пострадянських сусідів об’єднаної Європи до своєї орбіти впливу, серед них і Україна.

Експерти Лондонської «Європейської ради з зовнішніх відносин» у своєму останньому звіті назвали ініціативу «Східного партнерства» «ввічливою» і «довгостроковою». Також вони застерегли країни-члени ЄС, що якщо не буде вжито заходів для більшого залучення цих шести країн до кооперації, то можливе повторення «серпневого сюрпризу» – чи то в Україні, Молдові чи знову в Грузії.

На запитання Радіо Свобода, як розглядати приїзд міністрів – як політику дії чи довготермінову політику, Радослав Сікорський відповів так: «Цей візит відбувається в час світової економічної кризи та політичної турбуленції в Україні. І наше звернення до української влади, як і до опозиції, є одночасно і короткотерміновою, і довготерміновою дією».

Про газ

Газ залишається на порядку денному переговорів міністрів закордонних справ Польщі та Німеччини з українською стороною. «Принаймні я задоволений, – сказав німецький міністр Штайнмаєр, – що під час розмов України з Європейським Союзом вдалося домовитись, що команди експертів зможуть вивчити сучасну ситуацію з обох сторін, до якої належать, наприклад, таке питання, як наповненість газових сховищ. Можливо, вирішиться і технічне питання: скільки газу необхідно, щоб гарантувати звичний потік до Західної Європи».

А керівник зовнішньополітичного відомства Польщі Радослав Сікорський, говорячи про газове питання, зазначив, що в розмовах із Президентом Ющенком та лідером опозиції Януковичем йшлося про необхідність економічних реформ і цінової реформи щодо газу. Адже в Україні на одиницю ВВП витрачається велика кількість енергоносіїв. І без реформи енергозбереження залежність від імпорту газу буде драматично збільшуватися».

Також Радослав Сікорський повідомив про підписання польським президентом закону про малий прикордонний рух. Закон має запрацювати вже з 1 липня 2009 року. Ним зможуть скористатися 1,5 мільйона українців. І попри кризу, повідомив міністр, в Україні до кінця року відкриються два польських консульства – у Вінниці та Севастополі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.