Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Справа Гонгадзе. Разом із Пукачем мають сісти й інші високопосадовці-співучасники

Кримінал 5058 переглядів

Опубліковано - 31.07.2009 13:18 | Всі новини | Версія для друку

Справа Гонгадзе. Разом із Пукачем мають сісти й інші високопосадовці-співучасники
Справа Гонгадзе. Разом із Пукачем мають сісти й інші високопосадовці-співучасники
Нардеп Григорій Омельченко заявляє, що на лаву підсудних у справі Гонгадзе мають сісти керівники практично всіх силових відомств на час вбивства журналіста.

Про це він заявив у інтерв’ю "Україні молодій", коментуючи затримання колишнього генерала МВС Олексія Пукача.

"Коли Пукач здійснював незаконні дії стосовно Гонгадзе – зовнішнє спостереження, прослуховування телефонних розмов, встановлення осіб, з якими зустрічався журналіст, – сам Пукач як керівник Департаменту зовнішнього спостереження МВС України і на той час заступник начальника Головного управління кримінального розшуку МВС ухвалити таке рішення не міг", - сказав Омельченко.

"Проведення оперативно–розшукових заходів він мав здійснювати винятково на підставі письмового доручення міністра або ж його першого заступника. Окрім цього, для негласних заходів мала бути заведена оперативно–розшукова справа, а дії Пукача та його підлеглих – відображатися на підставі цієї письмової вказівки у відповідних нарядах оперативним працівникам", - додав депутат.

Він наголосив, що "не лише досудове, а й судове слідство вже встановило, що за Гонгадзе вели спостереження з подальшим прослуховуванням його телефонних розмов і вилученням журналістських матеріалів".

"Паралельно зі співробітниками МВС зовнішнє спостереження за журналістом вели і працівники Служби безпеки України. У СБУ стосовно Георгія Гонгадзе було заведено оперативно–розшукову справу під назвою "Провокатор". Тодішній голова СБУ Леонід Деркач особисто давав вказівки стежити за Гією, знімати інформацію з його телефонів, комп’ютера, проникати на робоче місце та до його помешкання", - сказав Омельченко.

"Йдеться про те, що на лаву підсудних мають сісти тодішні керівники практично всіх силових підрозділів", - стверджує він.

За словами депутата, також нині слід поставити питання про притягнення до кримінальної відповідальності колишнього генпрокурора Михайла Потебенька "за те, що він не вжив тоді заходів на офіційне звернення Георгія Гонгадзе про незаконне стеження", а також тодішнього начальника столичної міліції, до якого Гонгадзе звертався з цього приводу.

"Має бути притягнений до криміналу колишній голова СБУ Леонід Деркач за незаконні дії стосовно Гонгадзе та інших представників опозиції", - наголошує він.

За словами Омельченка, на початку 2000 року "було розроблено план повного знищення свободи слова в Україні" – "ідеологом знищення свободи слова і демократії в державі був на той час глава адміністрації президента Володимир Литвин".

"Ішлося також про нейтралізацію Віктора Ющенка. На це працювали всі силові структури та їхні керівники: голова СБУ Деркач, міністр внутрішніх справ Кравченко, голова Державної податкової адміністрації Азаров і генпрокурор Потебенько. Окрім цього, залучили й суддів, які виконували вказівки Адміністрації", - сказав Омельченко.

Омельченко заявив, що вимагатиме арешту екс-президента Леоніда Кучми і спікера Володимира Литвина.

"Попри те, що Верховна Рада перебуває на канікулах, я внесу депутатське звернення на ім’я генпрокурора України про порушення кримінальної справи і взяття під варту Леоніда Кучми, а також про порушення кримінальної справи проти Володимира Литвина і внесення у парламент подання (як і щодо Лозинського) про позбавлення депутатської недоторканності, згоду на затримання і арешт Литвина", - сказав Омельченко.

"Щоб довести, чи були Кучма з Литвином замовниками убивства журналіста, вони повинні бути заарештовані і з ними необхідно провести слідчі дії", - впевнений він.

Омельченко нагадав, що у березні 2004 року "наша тимчасова слідча комісія дійшла висновку, що екс-президент Кучма, тодішній голова адміністрації президента Володимир Литвин, міністр внутрішніх справ (Юрій) Кравченко і голова СБУ (Леонід) Деркач є співучасниками злочину, передбаченого ч. 2 і 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України "Організація і викрадення журналіста Георгія Гонгадзе, вчинене групою осіб за попередньою змовою, що призвело до важких наслідків, тобто смерті".

"Отже, нині є всі підстави для порушення кримінальної справи та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Кучми, Литвина, Деркача як співучасників злочину, безпосередньо причетних до підбурювання та організації викрадення Гонгадзе", - впевнений депутат.

"Я стверджую, що нині зібрано достатньо доказів, які дають можливість притягнути до кримінальної відповідальності цих трьох діячів", - наголосив він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.