Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Першу Пречисту закінчується Спасівка

Календар 33133 перегляди

Опубліковано - 27.08.2006 13:12 | Всі новини | Версія для друку

На Першу Пречисту закінчується Спасівка
На Першу Пречисту закінчується Спасівка
28 серпня закінчується Успенський піст, який в народі називається Спасівкою, бо починається на першого Спаса. Цього ж дня християнська церква відзначає свято Успіння Пресвятої Богородиці.

В народі це свято називається Першою пречистою. Протягом осіннього періоду відзначається три «Пречисті», про які мовиться в приказках: «Перша пречиста жито засіває , друга – дощем поливає, а третя снігом покриває». На першу пречисту відбувається посів озимини.

Всі три пречисті – це церковні свята, присвячені пречистій Богородиці. Успенський піст також присвячений Богородиці. Але він має довгі народні коріння, адже увійшов в практику не шляхом церковного законодавства, а через звичаї і традиції предків. Перші письмові згадки про цей піст сягають IX століття.

Після Першої Пречистої дівчата на селі вже звільняються від тяжкої роботи. Навіть приповідка така зберіглася: «Прийшла Перша Пречиста – стала дівка речиста» - багато говорить, бо немає вже що робити.

Після Успіння Пресвятої Богородиці, як правило, йдуть приготування до весіль. В період Першої Пречистої в садах збирають урожай. Залишаються хіба що «зимові» сорти яблук і груш.

Збираючи садовину, дівчата співали:

Пречиста по груші ходила,
Пречиста мішок загубила,
А Спас ішов, мішок знайшов.
«Спасику, батьку,
Віддай мій мішочок,
Не буду ходити у твій садочок».
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Календар»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.