Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент дав прочухана Медведьку, бо той не бажає встрявати у розборки

Влада 6341 перегляд

Опубліковано - 18.08.2009 16:51 | Всі новини | Версія для друку

Президент дав прочухана Медведьку, бо той не бажає встрявати у розборки
Президент дав прочухана Медведьку, бо той не бажає встрявати у розборки
Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Генеральним прокурором Олександром Медведьком, під час якої отримав звіт про хід розслідування найбільш резонансних кримінальних справ.

Про це повідомила прес-служба.

Ющенко дав негативну оцінку ефективності та оперативності прокурорського реагування у відповідь на звернення Глави держави та Секретаріату Президента щодо неправомірних рішень Кабінету міністрів та інших органів виконавчої влади.

Також стурбованість Глави держави викликала бездіяльність у роботі Міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції.

Окремою темою розмови стало дотримання законодавства про українську мову.

Медведько поінформував Главу держави про останні результати досудового розслідування у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Минулого тижня з обвинуваченим Олексієм Пукачем було проведено усі слідчі дії. Усі покази Пукача перевіряються. Медведько наголосив, що Пукач активно співпрацює зі слідством.

«Ці дані повністю свідчать про те, що ми на правильному шляху. Ми будемо усе робити, щоб якомога швидше завершити досудове розслідування у цій справі», - підтвердив Медведько.

Він також повідомив, що ведеться перевірка роботи правоохоронних органів у Луганській, Донецькій та Запорізькій областях, де свого часу переховувався О. Пукач. «Ближчим часом ми дамо оцінку, чому тривалий час він був у розшуку», - повідомив Генеральний прокурор.

Також Медведько повідомив про перебіг розслідування справи за фактом насильницької смерті мешканця Кіровоградщини В.Олійника, у заподіянні якої підозрюється Віктор Лозінський. Також у ході розслідування цієї справи Генеральна прокуратура порушила ще кілька справ стосовно Лозинського та інших осіб, зокрема за статтями 146 та 189 Кримінального кодексу України.

Президент звернувся із чіткою настановою до Генерального прокурора максимально мобілізувати сили правоохоронних органів з метою розшуку підозрюваного Лозінського та розслідування цієї чутливої для суспільства справи до кінця.

Підсумовуючи обговорення цього блоку питань, Президент України звернувся до Генерального прокурора з низкою пропозицій, зокрема: одночасно із забезпеченням всебічного розслідування цих кримінальних справ, зменшенням напруги в суспільстві, недопущенням різного роду політичних спекуляцій невідкладно спрямувати зусилля слідчо-оперативних груп на ефективне розкриття та розслідування злочинів. Про хід розслідування справ Генеральний прокурор має особисто інформувати Президента на регулярній основі. Ющенко також рекомендував Прокуратурі продовжувати офіційно реагувати на провокаційні заяви та повідомлення у засобах масової інформації.

Під час зустрічі Глава держави висловив стурбованість низькою ефективності роботи Міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції, співголовою якої є Генеральний прокурор України.

Президент наголосив на необхідності активізувати роботу цього органу, який, відповідно до Положення, має проводити засідання не рідше одного разу на місяць, але востаннє збирався ще у червні поточного року. Це, за оцінкою Президента, а також аналіз відповідної статистики, сигналізує про вкрай неефективну її роботу та відповідно - незадовільне виконання Указу Глави держави, яким її було створено. Відтак Президент рекомендував ближчим часом заслухати звіт співголів комісії - Генерального прокурора та Голови СБУ та провести найближчим часом засідання Міжвідомчої робочої групи

Особливу увагу Президент приділив здійсненню реагування Генеральної прокуратури України на запити Глави держави та Секретаріату Президента України.

За IV квартал 2008 року та 2009 рік Генеральній прокуратурі України пропонувалося здійснити перевірку відповідності законодавству України положень 49 актів Кабінету Міністрів України та 18 фактів порушень законодавства у діях посадових осіб. У результаті Прокуратура опротестувала лише 2 доручення Прем'єр-міністра (щодо транспортування нафти нафтопроводом «Одеса-Броди» та щодо заборони керівникам центральних органів виконавчої влади без погодження з Прем'єр-міністром або Першим віце-прем'єр-міністром надавати на запит органів державної влади офіційні інформаційно-аналітичні та додаткові матеріали) та положення 18 урядових актів, із них стосовно 5 ведеться судовий розгляд.

Коментуючи цю статистику, Президент України констатував, що позитивної динаміки забезпечення дотримання законів України поки не досягнуто. Глава Держави наголосив, що результатом опротестування незаконних урядових актів має стати скасування такого акта органом, який його прийняв. Проте, за інформацією Глави держави, більшість протестів Прокуратури відхиляються Прем'єр-міністром України від імені Кабінету Міністрів України.

Тому Президент висловив вимогу до Генеральної прокуратури негайно звернутися до судових органів у порядку, передбаченому законодавством, про скасування незаконного правового акта.

Ющенко також звернувся до Генерального прокурора з проханням взяти під особистий контроль питання, щодо яких раніш були направлені відповідні звернення.

Ющенко занепокоєний затягуванням з вирішенням, зокрема, постанови щодо законності дій посадових осіб Мінфіну, Держказначейства щодо ненадання відомостей в обсягах та за переліком, визначеним Указом Президента України від 12 травня 2009 року № 03-02/177 «Про заходи щодо забезпечення надання інформації з питань соціально-економічної ситуації в Україні».

При цьому Президент оцінив цю постанову як таку, що суперечить нормам законодавства, зокрема Закону України «Про інформацію», який гарантує право на інформацію встановленням обов'язку органів державної влади інформувати про свою діяльність.

Негайної перевірки Генпрокуратури потребує законність розпоряджень КМУ від 27 серпня 2008 року № 1157-р, 17 вересня 2008 року № 1315-р, 24 вересня 2008 року № 1277-р, від 16 жовтня 2008 № 1451-р, 19 листопада 2008 року № 1331-р, 10 грудня 2008 року № 1519-р (щодо надання суб'єктам господарювання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону).

Особливе занепокоєння Президента також викликало розпорядження Кабінету Міністрів України від квітня 2009 року № 352-р «Про передачу державного підприємства «Науково-технічний центр «ОРТ» до сфери управління Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України».

Глава Держави підкреслив, що вказана постанова Кабінету Міністрів - це пряма загроза свободі слова та порушення правових норм інформаційного простору.

У зустрічі взяли участь Глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко та заступник Глави Секретаріату Президента України - Уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Петро Шатковський.

Заміст післямови. Цікаво, а відповідно до яких законних повноважень Президент має право заслуховувати звіт Генпрокурора про розслідування конкретних кримінальних справ, а тим більше - давати керівні вказівки слідству?

Може підкажете нам, виборцям, Вікторе Андрійовичу?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.