Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кияни, яким відключили гарячу воду мають відстоювати свої права у суді

Добробут Регіон: м.Київ 5582 перегляди

Опубліковано - 18.08.2009 18:41 | Всі новини | Версія для друку

Кияни, яким відключили гарячу воду мають відстоювати свої права у суді
Кияни, яким відключили гарячу воду мають відстоювати свої права у суді
Міністерство з питань житлово-комунального господарства України рекомендує киянам, що оплачують житлово-комунальні послуги, яким відключили гарячу воду, звертатися до суду.

Про це повідомила заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Олена Гаврилюк сьогодні на прес-конференції, передає УНІАН.

«Однозначно потрібно звертатися до суду», - сказала вона.

Гаврилюк відзначила, що міністерство підготувало зміни до діючих правил надання послуг централізованого опалювання, постачання холодної і гарячої води і водовідведення і типовий договір на надання послуг централізованого опалювання, постачання холодної і гарячої води і водовідведення. Цими документами пропонується спрощена система для оформлення претензій, складання актів неналежної якості послуг і створення зрозуміліших і доступніших умов для захисту споживачами житлово-комунальних послуг своїх прав. Гаврилюк уточнила, що ці документи планується винести на затвердження уряду наступного тижня.

Заступник міністра додала, що ситуація з гарячою водою в Києві не характерна для більшості міст країни, тому що там тарифи на ЖКП є більш-менш економічно обґрунтованими.

«В Києві ситуація достатньо незрозуміла. Ця ситуація створюється місцевою владою. Тому що зараз вирішується питання, чи є такими, що діють ці тарифи. А фактично всі споживачі міста є заручниками ситуації, що склалася на сьогоднішній день. У будь-якому випадку київська міська влада повинна була б звернутися до суду, щоб оскаржити дії уряду. І в судовому порядку повинні були вирішуватися питання, є тарифи обґрунтованими чи ні. На жаль, міська влада до суду не звертається і ситуація з кожним днем стає все гіршою», - сказала Гаврилюк.

Разом з тим заступник глави Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства і регіональної політики Олександр Попов вважає, що ситуація з гарячою водою в Києві - це всеукраїнська проблема, оскільки в глибинці «люди роками не одержують гарячу воду».

На його думку, ситуація, що склалася, викликана тим, що уряд минулого року підняв ціни на енергоресурси на 33%. «Автоматично це означає, що приблизно на 30% підвищуються тарифи. Це ще не реакція на інфляцію і на зростання цін на енергоносії в місті Києві в 2009 році. Ці тарифи - це реакція на минулий рік», - додав він.

Як повідомлялося раніше, 17 серпня «Київгаз» припинив газопостачання ТЕЦ-6, що призвело до зупинки останнього працюючого енергоблоку станції. Через відсутність газопостачання повністю припинене гаряче водопостачання споживачів Оболонського, Деснянського районів і частини Дніпровського і Подільського районів міста Києва. Без гарячого водопостачання залишаються 3810 споживачів (2753 житлових будинків, 69 лікувальних закладів, 205 дитячих садів, 158 шкіл, 625 відомств).

Сьогодні, 18 серпня, об 11:37 в результаті примусового зниження тиску газу відключився останній водогрійний казан на ТЕЦ-5 «Київенерго». ТЕЦ-5 забезпечує гаряче водопостачання 5 224 споживачів житлових масивів Харківський, Позняки, Осокорки, Русанівка, Березняки, Теремки. На даний час повністю припинено гаряче водопостачання 4553 споживачів ТЕЦ-5 (3169 житлових будинків, 139 лікувальних закладів, 118 дитячих садів, 115 шкіл, 1012 відомств).

Від “Аратти”: від себе додамо, що кожен громадянин має право оскарджити у судовому порядку й постанову уряду, яка забороняє встановлення індивідуальних систем гарячого тепло-водопостачання.

Проте, ми не маємо оптимізму щодо цього, аж поки ми всі не зрозуміємо, що кожен, по одинці, навряд чи зможе впоратися із знахабнілою владою.

Цю ваду ми мусимо виправляти разом у законний спосіб, наприклад, організувавши громадські осередки у кожному будинку і делегувавши від них представників на мирні акції протесту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.