Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Автор „Діамантової руки” і „Кавказької полонянки” народився в Золотоноші

Народний Вісник Регіон: Черкаська область 13053 перегляди

Опубліковано - 6.09.2006 14:09 | Всі новини | Версія для друку

Автор „Діамантової руки” і „Кавказької полонянки” народився в Золотоноші
Автор „Діамантової руки” і „Кавказької полонянки” народився в Золотоноші
Відомий письменник Яків Костюковський, за сценаріями якого знято „Діамантову руку”, „Кавказьку полонянку”, „Операцію Ы” та багато інших фільмів, родом із Золотоноші.

– Золотоноша – місто мого дитинства, – наголошував Яків Костюковський під час недавніх відвідин Златокраю. Саме тут він народився 23 серпня 1921 року й тут прожив із батьками до 7 років. Відтоді на своїй батьківщині письменник ніколи не бував. Цього року він приїхав сюди відзначити своє 85-річчя.

Яків Костюковський, досліджуючи своє генеалогічне дерево, дізнався, що його бабуся на прізвище Стахова родом із Коробівки, рівно 100 років тому вона переїхала в Золотоношу, де одружилася з дідом, який був родом із Гельмязова. Батьки Якова Ароновича були обоє із Золотоноші, батько був військовим, життя сім’ї зазнавало частих переїздів. Але перші сім років він проживав тут, після цього батьки переїхали до Харкова, потім змінювали ще кілька міст, після чого осіли в Москві. Із 1941 по 1945 роки Яків Костюковський захищав Батьківщину своєю зброєю – пером, працюючи у військових виданнях.

У Золотоноші письменник розповідав про цікаві історії, що відбувалися під час зйомок фільмів, про цензуру. Щоб якось обминути її рогатки, сценарист ходив просити за гумористів Тарапуньку і Штепселя до Павла Тичини, який тоді очолював Академію Наук УРСР. Приходив до Павла Григоровича і читав на пам’ять його вірші, чим розчулював поета.

Із 85-річним ювілеєм гостя щиро вітали в міськраді. Йому вручили подарунок від лікеро-горілчаного заводу «Златогор», а жіночий ансамбль «Лебідка» адресував ювіляру пісенні вітання.

Фільмографія (сценарії Я. Костюковського):

1963 - Штрафний удар
1965 - Операция "Ы" й інші пригоди Шуріка
1966 - Кавказька полонянка або Нові пригоди Шуріка
1968 - Діамантова рука
1973 - Непоправний брехун
1974 - Ні пуха, ні пера
1976 - Соло для слона з оркестром
1980 - Комедія давно минулих днів
1986 - Добре сидимо!

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.