Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Палестинська автономія звернеться до Ради Безпеки ООН з проханням визнати її як незалежну державу

Світ навколо нас 5286 переглядів

Опубліковано - 16.11.2009 08:38 | Всі новини | Версія для друку

Палестинська автономія звернеться до Ради Безпеки ООН з проханням визнати її як незалежну державу
Палестинська автономія звернеться до Ради Безпеки ООН з проханням визнати її як незалежну державу
Про це представники палестинської влади заявили напередодні, 15 листопада, коли в автономії щороку відзначають День незалежності.

Палестина має намір звернутися в Раду Безпеки ООН з проханням визнати її незалежність в межах, що існували до 4 червня 1967 року, тобто, на момент початку другої арабо-ізраїльської війни.

На цей крок палестинців підштовхнула "тупикова ситуація" в процесі близькосхідного врегулювання, що триває вже 18 років і "неможливість продовжувати переговорний процес з ізраїльтянами на компромісних умовах".

У інтерв'ю телеканалу "Аль-Джазіра" радник голови Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуда Аббаса Сагіб Арікат, заявив, що палестинці мають намір добитися визнання своєї держави зі столицею в Єрусалимі Радою Безпеки ООН. За словами Аріката, дане рішення палестинців "енергійно підтримують практично всі арабські країни".

У зверненні до ООН палестинці внесли в перелік своїх територій і землі, захоплені Ізраїлем під час війни 67-го року. Зокрема, Східний Єрусалим, західний берег Йордану та сектор Газа.

Ізраїль на такі наміри відреагував різко. Прем‘єр Беньямін Нетаньяху каже, що єдиний шлях до подолання розбіжностей – переговори, і якщо палестинці в односторонньому порядку проголосять незалежність, реакція Ізраїлю також буде односторонньою.

Довідка. З 63 р. до н. е. Палестина була римською провінцією і поділялася на Іудею, Самарію та Галілею Петрею (Зайордання). З 395 р. — у складі Візантії. У 636 р. Палестина була завойована арабами, з 1099 по 1187 р. хрестоносцями, котрі заснівали тут Єрусалимське королівство. У 1516 р. потрапила під владу турків.

З кінця XIX століття почалося заселення Палестини євреями, послідовниками ідеології сіонізму. У 1900 р. було 34 єврейских сільськогосподарських поселення з 28176 гектарами землі і 5,3 тис. людей. З кожною хвилєю юдейскої іміграціі до Палестини також імігрували араби з Єгипту, Йорданії та іншіх місцевостей. Наприклад відомий політичний діяч Ясір Арафат, який проголосив себе "палестинцем", народився у Каїрі.

Внаслідок Першої світової війни Палестина була окупована Великобританією (1917), яка отримала мандат ООН на управління цією територією. Протягом XX століття єврейське населення Палестини зросло з 50 тис. у 1900 р. до близько 600 тис. у 1948 р., коли із закінченням британського мандату (1917-1948) було проголошено Державу Ізраїль, а сьогодні євреї становлять основний відсоток населення Палестини – більш 5 млн (2000 р.). Арабів Палестини нараховується 750 тис. в Ізраїлі; близько 1 млн на Західному березі, у Східному Єрусалимі та смузі Газа; поза межами Палестини внаслідок Арабо-ізраїльських воєн опинилося більше 1,5 млн – 1,2 млн у Йорданії, 300 тис. у Лівані; близько 100 тис. – у США.

Від “Аратти”: Ізраїль має досить коротку пам`ять - адже саме за рішенням ООН була утворена єврейська держава, - то чому палестинці позбавлені такого права? Тим більше на території, яка була силоміць захоплена в результаті загарбницької війни.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.