Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Законотворча утопія. Нардепам пропонують самолюструватися

Влада 3609 переглядів

Опубліковано - 3.12.2009 14:53 | Всі новини | Версія для друку

Законотворча утопія. Нардепам пропонують самолюструватися
Законотворча утопія. Нардепам пропонують самолюструватися
У Верховній Раді зареєстровано законодавчу ініціативу про люстрацію.

Верховній Раді пропонують провести люстрацію держслужбовців, нардепів ВР та Верховної Ради Криму, керівників та їхніх заступників органів місцевого самоврядування, військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань України, суддів, працівників прокуратури, інших держслужбовців та держчиновників, редакторів та заступників редакторів засобів масової інформації державної форми власності та просто громадян України, які претендують (чи обіймають на момент набуття чинності законом про люстрацію) керівні посади. Пропонується також підвести під люстрацію людей, які обіймають будь-які виборні посади у вищих навчальних закладах.

Законопроект про люстрацію в апараті Верховної Ради зареєстрували нардепи-нашоукраїнці Іван Заєць та Ярослав Джоджик.

На думку авторів законодавчої новації, люстрацією мають займатися спеціально створені при держструктурах “комісії з люстрації”, які мають складатися з семи осіб кожна. Усі люди, що підпадають під дію закону, “протягом 20 днів повинні подати люстраційну заяву (зізнання)”. Ненадання, а також несвоєчасна подача без поважних причин такої заяви, протягом вказаного періоду. тягне за собою відсторонення даних осіб від займаних посад, - зауважується в законопроекті.

У “зізнанні” особа, що підлягає люстрації, має показати, чи “співпрацювала з оперативними працівниками колишнього КДБ СРСР до 1991 року в якості агента, резидента чи іншого негласного нештатного співробітника”, чи не працює на спецслужби інших держав в якості таємного інформатора з 1991 року, чи не дозволяла собі публічних закликів до сепаратизму, чи не “висловлювалася публічно зневажливо про символи Української державності, не чинила наругу над державними символами України”. Чи не причетна вона часом до організації політичних переслідувань учасників національно-визвольного руху часів Другої світової війни та післявоєнного часу. Й наостанок, чи не причетна вона часом до корупційних дій.

Якщо особа щиросердно зізнається у своїй причетності до якихось з перерахованих діянь, за рішенням комісії вона може бути або амністована, або позбавлена права обіймати відповідні посади протягом п’яти років. Якщо наритий люстраційною комісією компромат на громадянина не співпадає зі змістом його “зізнання”, йому світитиме позбавлення права обіймати посади вже протягом 10 років. Втім автори законопроекту передбачили можливість оскарження рішень “люстраційних сімок” у апеляційних судах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.