Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Давні майя користувалися туалетами зі змивом

Невідоме 9845 переглядів

Опубліковано - 28.12.2009 12:43 | Всі новини | Версія для друку

Вид на Паленке, де було виявлено особливий акведук
Вид на Паленке, де було виявлено особливий акведук
Незвичайний акведук, знайдений археологами в стародавньому місті майя Паленке в Мексиці, показує, що водопровідні системи у індіанців були розвинені задовго до приходу колонізаторів.

Про це пишуть автори відповідного дослідження в Journal of Archaeological Science.

Під час розкопок у місті Паленке дослідникам вдалося виявити незвичайний акведук. На відміну від більшості каналів, які розташовувалися горизонтально, даний акведук побудований під кутом. Крім цього, до кінця дана конструкція звужується.

Вченим вдалося встановити, що подібна конструкція створювала тиск, достатній для 6-метрового фонтана. Крім цього, тиск, за словами археологів, міг використовуватися для створення в палацах туалетів зі змивом.

До цього часу вважається, що водопровід до Південної Америки привезли іспанці у XVI столітті. Виявлений акведук, у свою чергу, був побудований близько 750 року нашої ери.

Нагадаємо, у березні археологи виявили унікальне різьблення, що зображає двох богів майя, у ході дослідження стародавньої каналізації в Гватемалі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.