Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американців вразила українська історія

Світ навколо нас 4596 переглядів

Опубліковано - 14.01.2010 11:02 | Всі новини | Версія для друку

Американців вразила українська історія
Американців вразила українська історія
В Університеті Нью-Йорка вперше в США відкрилася виставка “Загублений світ Старої Європи”, що складається із 160 експонатів: статуеток, намиста та інших декоративних виробів, знайдених археологами у давніх містах, селах, похованнях у східній та південно-східній Європі.

Як зазначає видання, у V-IV тисячоліттях до н.е., до розквіту древніх цивілізацій Єгипту та Месопотамії, культури східної та південно-східної Європи досягли рівня розвитку і витонченості, зрівнятися з якими людство не могло ще кілька століть. Культури, які впродовж століть квітли на теренах сучасної України, Молдови, Румунії, Болгарії, Сербії та Македонії, приблизно 6 тисяч років тому раптово занепали і зникли. Лише тепер, із відкриттям нової виставки в Університеті Нью-Йорка, західний світ починає знайомитися з тим, що куратор експозиції Дейвид Ентоні називає найбільш досконалою європейською цивілізацією свого часу.

«Це були перші культури, що винайшли на терені Європи металургію, – зазначає він. – Це було великим технологічним досягненням. Адже всі пізніші європейські цивілізації, включно з давніми греками та римлянами, залежали від металу. Так от, історія виробництва знарядь та зброї з металу почалася саме з цих культур Старої Європи».

За його словами, представлені культури знаменували собою початок європейської сільськогосподарської цивілізації. Експонати виставки свідчать про надзвичайну вправність і витонченість тодішніх людей у гончарстві та виготовленні металевих знарядь.

Як зазначає “Радіо Свобода” з посиланням на експертів, найчисельніші людські поселення виявлені на теренах сучасної України. У цьому регіоні тоді були найбільші людські поселення. Населення деяких міст сягало 10 тисяч осіб. «У певні моменти у деяких місцях, зокрема, в Україні, бачимо ріст поселень спершу до 150 будинків, потім 500 будинків, а відтак 2 тисяч будинків. Поселення з 2 тисяч будинків простягалися на кілометр», – зазначає Ентоні.

Культурний пік Старої Європи співпав із раннім етапом розвитку цивілізації Месопотамії. Але навіть ця цивілізація з її монументальною архітектурою не спромоглася досягти розмаху людських поселень, котрі виявили археологи на теренах сучасної України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.