Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пара британських лебедів порушила “лебедину вірність”

У світі науки 9879 переглядів

Опубліковано - 25.01.2010 15:58 | Всі новини | Версія для друку

Серінді з новою подругою. Фото - BBC News
Серінді з новою подругою. Фото - BBC News
Науковці, що працюють в природоохоронній організації Wildfowl and Wetlands Trust в Глостерширі виявили, що одна з проживаючих там лебединих пар зважилася на “розлучення”.

Це другий випадок розставання за 40 років в популяції з 8 тисяч птахів.

До завдання Wildfowl and Wetlands Trust входить порятунок фауни боліт. На території, що належить організації, в числі інших тварин і птахів мешкає безліч лебедів. Влітку вони відлітають на північ, але до зими повертаються до Великобританії.

У 2009 році один з лебедів на прізвисько Серінді (Sarindi) прилетів до Глостерширу не зі своєю постійною партнеркою Серані (Saruni), а з новою птахою, яку назвали Серінд (Sarind). Зазвичай єдиною причиною утворення нових пар у лебедів є смерть партнера, однак трохи пізніше Серані повернулася на своє колишнє місце проживання. Разом із нею прилетів незнайомий вченим лебідь, що отримав кличку Сурун (Surune).

Серані і Серінді разом з новими партнерами мешкають поруч, але при зустрічі не виявляють жодних ознак упізнавання. Вчені не можуть сказати, що стало причиною розставання. За однією з версій, лебеді знайшли нові пари, тому що у них не було потомства.

Про лебедину вірність складено легенди - всі види лебедів є моногамними. Пари створюють гнізда на берегах водойм і захищають їх і прилеглу ділянку території від вторгнення інших птахів. Моногамія характерна для більшості птахів, проте далеко не всі утворюють пари на все життя. Нерідко птахи бувають разом декілька років або один сезон.

Про незвичайну подію повідомляє BBC News.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.