Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені з’ясували як плазуни навчилися літати

У світі науки 11789 переглядів

Опубліковано - 26.01.2010 13:44 | Всі новини | Версія для друку

Вчені з’ясували як плазуни навчилися літати
Вчені з’ясували як плазуни навчилися літати
Палеонтологи довели, що предки сучасних птахів освоїли політ, ширяючи з вершин дерев, а не розвиваючи довжину і висоту свого стрибка переміщуючись по суходолу.

У своїй роботі, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені з США та Китаю зуміли побудувати з пластику та інших підручних матеріалів літальну модель нещодавно описаного виду динозаврів, названого мікрораптором. Цей динозавр вважається предком птахів, який одним з перших освоїв політ, тому що, на відміну від усіх інших пернатих, він володів чотирма, а не двома крилами.

Автори статті, під час численних експериментів, вивчали, з якою швидкістю, під яким кутом і як далеко може планувати їхня модель, після чого й зробили висновок, що найбільш відповідним видом польоту для даного виду динозаврів є ширяння з крон дерев, яке ці рептилії використовували для полювання.

Суперечка між палеонтологами триває вже не перше десятиліття про те, як еволюціонували предки сучасних птахів навчаючись літати. Одні вважають, що найбільш імовірним було ширяння з крон дерев на землю, інші вважають, що політ могли освоїти й рептилії, основним типом переміщення яких був швидкий біг. Ці рептилії могли поступово навчитися стрибати якомога вище і далі, в чому їм могли допомогти передні кінцівки, що еволюціонували в крила.

Для відповіді на це питання останнім часом вчені все активніше почали залучати комп'ютерне моделювання та математичні розрахунки.

"Ми вважаємо, що створення реальних літальних моделей - найбільш ефективний спосіб визначити літальні здатності вимерлих тварин. Наскільки я знаю, до нас цього робити не намагався ніхто", - сказав один з авторів статті, фахівець з біомеханіки Девід Александер з Канзаського університету в Лоуренсі, слова якого наводить Science NOW.

Втім у такого підходу є і скептики. Так, Джулія Кларк, палеонтолог з Техаського університету в Остіні, думку якої наводить той же сайт, вважає, що у вчених немає достатніх підстав для того, щоб достовірно стверджувати, що мікрораптор здійснював свої польоти саме в тому положенні тіла, в якому автори статті відобразили його в моделі.

Нагадаємо, у вересні минулого року в Китаї були виявлені останки Anchiornis huxleyi з групи троодонідових, який мав оперення на всіх чотирьох кінцівках. Дослідники припустили, що саме він був перехідною ланкою між динозаврами і птахами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.