Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Яндекс розробив власний антивірус

Технології 5576 переглядів

Опубліковано - 1.03.2010 14:48 | Всі новини | Версія для друку

Яндекс розробив власний антивірус
Яндекс розробив власний антивірус
Яндекс першим серед російських пошуковиків запустив власну антивірусну технологію, яка вміє виявляти сайти з новими вірусами, які не встигли потрапити в антивірусні бази, і попереджати про небезпеку користувачів пошуку.

Антивірусна технологія Яндексу заснована на поведінковому аналізі, повідомляє компанія.

Імітуючи поведінку користувача, антивірус аналізує, що відбувається в системі при відвідуванні сайту. Якщо без будь-яких додаткових дій з боку користувача починає викачуватися або виконуватися якась програма, найімовірніше, сторінка заражена. При цьому неважливо, де розміщений шкідливий код - у власному коді веб-сторінки, в сторонньому коді (наприклад, банерної системи) або десь іще.

Вперше Яндекс почав перевіряти веб-сторінки і попереджати користувачів про ті ресурси, які можуть становити небезпеку, у травні 2009 року - за допомогою антивірусу компанії Sophos. Антивірусна технологія компанії Sophos працює на основі сигнатур і дозволяє виявляти вже відомі віруси.

Після запуску власного антивірусу, Яндекс буде паралельно використовувати обидві технології.

Завдяки відмінності в технологіях, антивіруси Яндексу і Sophos знаходять різні віруси - перетин становить близько 34%. "Це означає, що більше третини вірусів будуть виявлені і тією, і іншою системою. Однак під час епідемій з використанням нових шкідливих програм ефективність розробленого Яндексом антивірусу в 10-11 разів вища", - говориться в повідомленні компанії.

У ньому наголошується, що за перші п'ять днів роботи власного антивірусу в тестовому режимі, який почався в січні, кількість виявлених заражених сайтів збільшилася на 9%.

Щодня попередження про віруси з'являється в результатах пошуку Яндексу близько 3 мільйонів разів. За місяць за допомогою антивірусу компанії Sophos і свого власного Яндекс перевірив близько 150 мільйонів сторінок і попередив користувачів про заражені сайти.

За даними компанії, після отримання повідомлення про зараження сайту близько 8% користувачів розкривають блок-попередження про те, що сайт заражений, трохи менше 0,5% користувачів, незважаючи на попередження, переходять на заражені сайти.

У лютому 2010 року число заражених сторінок в антивірусній базі даних Яндексу досягло 400 тисяч.

Найбільшу частку серед виявлених заражених сайтів займають сайти, зареєстровані в зоні .сom (44%), на зону .ru припадає 12% заражених сайтів, .net - 8%, .de - 3%.

Антивірус Яндексу буде безкоштовним. Щоб отримувати попередження про зараження, власникам інтернет-сайтів потрібно зареєструвати сайт на сервісі Яндекс.Вебмастер, за допомогою якого веб-майстри можуть стежити за станом своїх сайтів. У разі виявлення на сайті заражених сторінок, Яндекс надсилає повідомлення, щоб веб-майстер міг знайти і видалити шкідливий код.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Яндекс надав українцям можливість перекласти головну сторінку і основні сервіси українською мовою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.