Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Регулярні розумові вправи удосконалюють структуру мозку

У світі науки 7182 перегляди

Опубліковано - 4.03.2010 17:56 | Всі новини | Версія для друку

Регулярні розумові вправи удосконалюють структуру мозку
Регулярні розумові вправи удосконалюють структуру мозку
Вчені довели, що регулярні розумові вправи в зрілому віці дозволяють зберегти здоров’я та працездатність мозку.

Це відбувається за рахунок стимуляції утворення нових з'єднань між нейронами і підтримання правильних ритмів роботи клітин, які відповідають за формування пам'яті, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

"Отримані нами дані підтверджують важливий зв'язок між процесом навчання і ростом головного мозку та вказують на можливі шляхи посилення зв'язку з цим за допомогою медичних препаратів", - сказав Лу Лу Чень, провідний автор дослідження з Каліфорнійського університету в Ірвайні, США, слова якого наводить прес-служба університету.

У своїй роботі вчені використовували техніку візуалізації, звану репаративною мікроскопією зворотної згортки (restorative deconvolution microscopy), яка дозволяє спостерігати з високою чіткістю активацію тих чи інших білків, забезпечених флуоресцентними мітками, в живих тканинах.

В експерименті з двома групами щурів, одна з яких використовувалася як контрольна, а члени другої містилися перед вивченням в умови незнайомого тварині середовища з невідомими параметрами, які гризунам необхідно було вивчити, вчені показали, що процес вивчення активізує рецептори нейронів, які допомагають підтримувати роботу клітин мозку на оптимальному рівні.

Ці рецептори активізуються під впливом особливого білка, так званого "нейротрофічного чинника головного мозку" (brain-derived neurotrophic factor - BDNF), що сприяє формуванню з'єднань між нейронами, які називаються синапсами. Процес активізації рецепторів є ключовим для комунікації між нервовими клітинами мозку і формування спогадів.

Крім того, вчені показали, що процес вивчення чого-небудь не тільки викликає активізацію BDNF, але також виявляється залученим в регулювання так званих "тета-ритмів головного мозку", важливих для запам'ятовування нової інформації. Під тета-ритмами головного мозку вчені мають на увазі синхронну активацію багатьох нейронів, яка повторюється три-вісім разів на секунду.

У своїх дослідженнях Чень і його колега Крістін Галл показали, що навчання щурів орієнтуванню в новому для них просторі, а також штучне завдання тета-ритмів активізує роботу BDNF в позиціях формування нових синапсів.

"Цей взаємозв'язок нових синапсів і тета-ритмів з активізацією BDNF може бути застосований для підтримки головного мозку в здоровому стані. Існують спостереження, згідно з якими з віком тета-ритми головного мозку слабшають, що згідно з нашими новими даними, може приводити до погіршення роботи пам'яті . У той же час ці ж дані показують, що підтримка розумової активності в міру старіння може підтримати активацію нейронів за допомогою BDNF на постійному рівні і тим самим істотно сповільнити згасання пам'яті і свідомості ", - прокоментувала дослідження Галл.

Дослідники наразі намагаються з'ясувати, чи можна процеси ослаблення роботи головного мозку з віком сповільнити за допомогою нових експериментальних медичних препаратів.

Нагадаємо, як повідомлялося вчора, психіатри з США назвали депресію засобом активізації аналітичних здібностей людини.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.