Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Невдалий шлюб загрожує жінкам хворобами серця та ожирінням

Охорона здоров`я 8428 переглядів

Опубліковано - 9.03.2010 10:33 | Всі новини | Версія для друку

Що сваритися шкідливо, тепер науково доведено
Що сваритися шкідливо, тепер науково доведено
Жінки, що перебувають в невдалому шлюбі, більше за інших страждають від підвищеного кров’яного тиску і інших чинників ризику серцевих захворювань, повідомили дослідники університету штату Юта в США.

Дослідники вивчили понад 300 пар середнього та старшого віку, які перебували у шлюбі понад 20 років. Кожній парі було запропоновано заповнити анкету про сімейні стосунки, душевне здоров'я, а також пройти кілька лабораторних тестів.

Вчені виявили, що жінки, які незадоволені своїм сімейним життям, більше схильні до депресії і метаболічного синдрому.

Під цим терміном мається на увазі комплекс проблем зі здоров'ям, що включає в себе ожиріння, високий кров'яний тиск, підвищений рівень холестерину і надмірний рівень цукру в крові, що значно підвищує ризик виникнення серцевої недостатності.

"Ми з'ясували, що такі негативні аспекти заміжжя, як постійні конфлікти і розбіжності, що безпосередньо пов'язані із зростанням числа жінок, у яких був виявлений метаболічний синдром, але не чоловіків", - повідомив Тім Сміт, співробітник університету Юти, що вивчає зв'язок між шлюбом і захворюваннями серця.

"Це можна пояснити тим фактом, що в разі невдалого шлюбу, жінки набагато частіше впадають у стан депресії", - повідомив Сміт.

Сміт, що працює над вивченням даної проблеми разом з аспіранткою Ненсі Генрі, вважає, що виходячи з ризику виникнення серцевих захворювань, невдале заміжжя можна порівняти з малорухливим способом життя.

За його словами, результати дослідження вказують, на що жінка повинна звертати увагу, щоб зменшити ризик виникнення серцевих захворювань, а саме - перейти на здорове харчування і займатися фізичними вправами.

Він утримався від рекомендацій з приводу того, чи слід нещасливим дружинам розлучатися або зберігати шлюб, і який вибір буде корисним з точки зору здоров'я.

В свою чергу, Ненсі Генрі, розповідає, що вона та її колеги не очікували такого результату.

Відомо, що негативні емоційні чинники, такі як злість, роздратування і лайка, позначаються перш за все на серце і кров'яний тиск, а серцеві захворювання є головною причиною передчасної смерті як у чоловіків, так і у жінок.

Емоційний стан людини багато в чому залежить від стосунків у сім'ї, так що проблема заслуговує подальшого серйозного вивчення, говорить Ненсі Генрі.

"Але жінки в більшій мірі, ніж чоловіки, схильні підживлювати стосунки, і надають емоціям набагато більшого значення. На відміну від чоловіків, - з їхньою уявою про себе, самооцінкою і т.п., які не вважають емоційну складову настільки важливою", - повідомляє вона.

Крістін Норман, радник доброчинної організації Relate, що займається проблемами людей похилого віку, не бачить в результатах дослідження нічого принципово нового. Давно відомо, що щасливі пари в середньому живуть довше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.