Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нардеп Яценюк виконав обіцянку Януковича: подав у Конституційний Суд

Влада 3416 переглядів

Опубліковано - 10.03.2010 22:55 | Всі новини | Версія для друку

Нардеп Яценюк виконав обіцянку Януковича: подав у Конституційний Суд
Нардеп Яценюк виконав обіцянку Януковича: подав у Конституційний Суд
Лідер політичної партії «Фронт Змін», нардеп Арсеній Яценюк направив до КС звернення з проханням офіційно розтлумачити норму частини 6 статті 83 Конституції України щодо можливості утворення коаліції депутатських фракцій шляхом об’єднання депутатських фракцій та народних депутатів або їхніх об’єднань.

Підставою для конституційного звернення є практична необхідність у з’ясуванні та роз’ясненні, офіційній інтерпретації норми частини шостої статті 83 Конституції України, оскільки має місце неоднозначне розуміння цієї норми суб’єктами реалізації відповідних повноважень.

У Конституційному зверненні Арсеній Яценюк нагадує, що Конституція України (частина шоста статті 83) встановлює дві основні вимоги до порядку утворення коаліцій депутатських фракцій:

1. коаліція повинна бути утворена депутатськими фракціями;

2. до складу коаліції повинна входити більшість народних депутатів України (щонайменше 226 народних депутатів).

Разом із тим, останнім часом деякими суб’єктами конституційно-правових відносин ця норма інтерпретується таким чином: «коаліція депутатських фракцій утворюється шляхом об’єднання депутатських фракцій та окремих народних депутатів, в тому числі тих, які входять до фракцій, що не прийняли рішення про входження до коаліції депутатських фракцій».

Важливість суворого дотримання порядку утворення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України зумовлена такими чинниками:

1. На виборах до Верховної Ради громадяни України голосують не за конкретного кандидата в народні депутати України, а за певну політичну партію (блок політичних партій) та її передвиборчу програму. Формування коаліції депутатських фракцій шляхом індивідуального членства народних депутатів зробить неможливим персоналізацію відповідальності політичних партій (блоків) за виконання передвиборчих програм та можливість застосування санкцій (неголосування за партію чи блок) на наступних виборах.

2. Програма діяльності Кабінету Міністрів України базується на узгоджених політичних позиціях та програмних завданнях коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України. Таким чином, порушення порядку формування коаліції депутатських фракцій безпосередньо впливає на діяльність Кабінету Міністрів України та, відповідно, реалізацію цим вищим органом виконавчої влади конституційних прав громадян.

3. Порушення порядку формування коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України спотворює результати народного волевиявлення. Це є нехтуванням конституційними виборчими правами громадян України й може призвести до ігнорування конституційного принципу народного суверенітету та статусу правової держави. Це також є реальною передумовою узурпації влади в Україні, а також загрожує національній безпеці, спричиняє дестабілізацію політичної ситуації в державі, створює потенційну небезпеку державному суверенітету

Нагадаємо, Арсеній Яценюк виступає проти неконституційних спроб сформувати коаліцію та уряд, оскільки це призведе до поглиблення політичної кризи і до кризи державності як такої. Тому, на думку лідера «Фронту Змін», є два варіанти розвитку ситуації, яка сьогодні склалася в парламенті: формування більшості виключно на фракційній основі або дострокові парламентські вибори.

«Нам не потрібна «коаліція мертвих душ». Вона розвалиться за декілька місяців, коли треба буде приймати непопулярні рішення, дуже складні рішення, які битимуть по електоральному рейтингу і Президента, і уряду, і всіх інших членів коаліції», - так пояснює свою позицію Яценюк.

Як повідомлялося раніше, сьогодні Президент Янукович публічно обіцяв іноземним послам, що підпише скандальні зміни до Регламенту щодо утворення коаліції тушками тільки після висновку КС. Однак, Президент слова не дотримав, і під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій, підписав закон.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.