Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археоптерикс виявився нічним птахом

У світі науки 5735 переглядів

Опубліковано - 6.04.2010 21:21 | Всі новини | Версія для друку

Археоптерикс виявився нічним птахом
Археоптерикс виявився нічним птахом
Американські учені розробили критерій, який дозволяє на підставі будови черепи визначати, який спосіб життя вів той або інший птах.

Стаття дослідників з'явилася в журналі Vision Research. Використання нового критерію відносно археоптерикса показало, що він полював ночами, уточнює New Scientist.

Учені орієнтувалися на характеристики очних ямок і склерального кільця (шар дрібних кісточок в стінці ока). Проаналізувавши 77 видів птахів, автори нової роботи визначили, що залежно від способу життя (плювання вдень, вночі або в сутінках) зовнішній і внутрішній діаметри склерального кільця, а також глибина очної ямки знаходяться в чіткій закономірності.

Анатомічні характеристики очей археоптерикса однозначно вказують, що він вів нічний спосіб життя. Досі спеціальних досліджень щодо часу активності цього вимерлого птаха юрського періоду не проводилося, проте на більшості зображень, виконаних за участю експертів, археоптерикс намальований вдень.

Торік інший колектив авторів вивчив ще одне з відчуттів археоптерикса - слух. На підставі будови вуха археоптерикса дослідники довели, що ці птахи чули дуже погано.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.