Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Темники повернулися

Медіа 49444 перегляди

Опубліковано - 30.04.2010 | Всі публікації | Версія для друку

На тему Голодомору накладено цензуру
На тему Голодомору накладено цензуру
Голодомор - заборонена тема на каналі 1+1.

У вівторок президент України здійснив ще один свідомий крок для розколу країни. У ПАРЄ Віктор Янукович поставив під сумнів факт геноциду українського народу.
Факт, який визнали парламенти багатьох країн світу. До того ж в Україні існує відповідний закон, у якому сказано: "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним".

Таким чином, на думку експертів, Віктор Янукович здійснив протиправну дію.
Однак, за неї не передбачено покарання. Запропоновані зміни до Кримінального кодексу, де б були б передбачені санкції, досі не ухвалив парламент. І тепер навряд чи ухвалить.


Таким чином, згідно з українським законодавством, максимум на що заслуговує президент України Віктор Янукович, так це на суспільний осуд. Як кожна інша людина, яка дозволяє собі принижувати гідність українців і здійснювати наругу над жертвами Голодомору.

Втім, я впевнений, що в представників адміністрації президента полярна точка зору. Мовляв, не треба привласнювати горе багатьох народів. Люди гинули й на Поволжі й у Казахстані.

Так, це правда. Але хто заважає казахам чи росіянам поставити аналогічне питання перед світовою спільнотою?

Ми дослідили власну історію. Український суд виніс вирок дев'яти особам за звинуваченням у геноциді. З-поміж них - Сталін, Косіор, Постишев...

Нині справа закрита. Вирок суду оскарженню не підлягає, винні особи реабілітації теж.

Згідно висновку проведеної під час досудового слідства Інститутом демографії і соціальних досліджень імені Михайла Птахи НАН України судової науково-демографічної експертизи, у результаті скоєного геноциду в Україні загинули три мільйони 941 тисяча чоловік.

То ж, чи є зміст провести правовий аналіз заяви президента в ПАРЄ на такому тлі? Очевидно що так!

Саме це я й запропонував редакторам Телевізійної служби новин (ТСН) на каналі 1+1. Коментарі експертів, позиція сторін "за" і "проти". За бажанням коментарі експертів можна "виміряти лінійкою" - щоб у кожного були рівні можливості.

Далі пропоную лише фактаж. Кухня новин ТСН станом на сьогодні.

На першому етапі тему затвердили випускові. Втім, обмовились, мовляв, "шеф-редактора переконай сам". Вочевидь, турбувати начальство з такими темами нині не в моді.

Дзвоню до шеф-редактора, коротко викладаю суть пропозиції. У трубці чую таке: "Item интересный, но надо утвердить директивы".

І тут увага! Саме за такою схемою "затвердження директив" ТСН працює із дня усунення Максима Шиленка від виконання обов'язків шеф-редактора новин на 1+1.

Для тих, хто ще не зрозумів: "директиви" це ті самі темники, тільки озвучують їх усно.

Уже в обід стало відомо: після наради з топ-менеджером каналу з'явилась "директива" - сюжет зняли з випуску. Начебто з тим, щоб показати пізніше, в "Підсумках".

Згодом випусковий повідомив - максимум "начитка", короткий текст ведучого з одним або двома інтерв'ю.

За прогнозами редакторів, до ефіру в цю неділю матеріал із правовим аналізом заяви президента не потрапить у жодному вигляді. На запитання "Чому?" - усі змовницьки посміхаються і кивають на стелю.

Таким чином, на тему Голодомору накладено цензуру.

Тоді як для мене ця тема стала рубіконом, після якого мовчати НЕ МОЖНА.
Почуття совісті перемагає страх.

Знаю, "виносити сміття з хати" завжди важко. Втім, це не депеша - це застереження холуям. Ще одна спроба завадити викинути тему геноциду українців з ефіру телебачення.

Продавати за зарплату пам'ять, біль і страждання свого народу - ЗЛОЧИН!

Прикро що досвідчений журналіст, талановитий ведучий, і, зрештою, людина, яка стояла біля витоків ТСН, нині так запопадливо служить політичному режиму. Байдуже якому!

Ще трохи, і його ім'я можна буде писати поруч із метрами цензури - Піховшиком чи Джангіровим.

Обидва, до речі, нині курують інформаційну політику президента України.

Мирослав Откович, кореспондент ТСН

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Медіа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.