Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Український корпоративний сектор повністю відрізаний від міжнародних ринків капіталу

Економіка 6751 перегляд

Опубліковано - 8.04.2015 14:43 | Всі новини | Версія для друку

Український корпоративний сектор повністю відрізаний від міжнародних ринків капіталу
Український корпоративний сектор повністю відрізаний від міжнародних ринків капіталу
Війна України з проросійськими бойовиками і серйозні економічні проблеми похитнули впевненість інвесторів у платоспроможність банків і компаній країни, залишивши деякі зі своїх найбільших компаній наодинці з необхідністю самостійно виплачувати борги.

Про це пише The Financial Times.

"Хоча український уряд сподівається отримати допомогу від Міжнародного валютного фонду і знаходиться в переговорах з кредиторами, український корпоративний сектор повністю відрізаний від міжнародних ринків капіталу", - йдеться в статті. Облігації, випущені деякими з найбільших в країні компаніями, як і раніше торгуються на рівні меншому, ніж половина їх номінальної вартості. "Вплив макросередовища та військового конфлікту величезна", - сказав біржовий трейдер українського інвестиційного банку Dragon Capital Федір Багненко. "Усі емітенти з дуже рідкісними винятками намагаються керувати пасивами", - додає він.

Український корпоративний сектор намагається виграти час, поки деякий час займався міжнародні власники облігацій коливаються в той час, як коливання національної валюти збільшує зростання доларових боргів. Деякі з ключових промислових гравців вже почали добровільну реструктуризацію боргів, у тому числі найбільша компанія з видобутку вугілля Ferrexpo і виробник сталі "Метінвест", яка контролює половину українського ринку металопродукції (емітували облігацій на суму 500 млн дол.). Найбільша приватна енергетична компанія ДТЕК домагається реструктуризації облігацій на суму 200 млн дол. після того як багато хто з її електростанцій та шахт, що знаходяться в зоні конфлікту на сході країни, постраждали і були зруйновані. Так, згідно з даними Forbes, статок власника ДТЕК (найбагатшого українця Ріната Ахметова) зменшилася на 5,8 млрд дол. в минулому році. "Два роки тому торгівля облігаціями обумовлювалася балансом компаній, - говорить Багненко. - Але коли ситуація дійсно погіршилася, всі на ринку зайнялися геополітичною аналітикою".

У минулому році, кілька компаній збанкрутували, в тому числі Агрофірма Мрія Агро та VAB Bank. "У наступному році буде така ж тенденція, якщо загальна ситуація не зміниться", - йдеться в статті. Гривня втратила 50 % протягом останніх шести місяців і стала найменш привабливою в світі валютою. Цей фактор робить її найдорожчою для компаній, які брали доларові кредити, але отримали заробіток в українській національній валюті. Адже їм потрібно обслуговувати борги. Між тим, посилення Києвом валютного контролю в початку березня, а також витік капіталу і слабкість банків залишило корпоративний сектор країни в ситуації стиснення ліквідності. "Існує кредитна криза в банківській системі, стався відтік депозитів, попит все ще знаходиться на низькому рівні. Навіть до початку кризи економіка була слабо розвинена", - говорить аналітик компанії Jefferies Річард Сегал.

Аналітик з ринків в компанії Invesco Джейсон Трухільо зазначає, що операційне середовище для компаній в Україні стала надзвичайно складною за останні 12 місяців. "Мабуть, однією з найбільших проблем, є те, що, за секторами, зарубіжні постачальники основних вихідних матеріалів, таких як добрива, вимагають авансові платежі перед відправкою товару. Це є суттєвим відхиленням стандартних умов про 60-денний відстрочення платежу", - сказав він. "Через якийсь час ринок буде навчитися жити паралельно з повільним розвитком замороженого конфлікту, але поки існують ризики сплеску конфлікту, ситуація буде стабільною", - резюмує Багненко.

Минулого тижня кабмін затвердив перелік боргів для реструктуризації. Уряд хоче змінити умови виплати боргів держбанків "Укрексімбанку" і "Ощадбанку", компанії "Укрзалізниця" та міста Києва. В лютому 2015 року міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що в рамках реструктуризації боргу Україна хоче заощадити $ 15 млрд за 4 роки. При цьому 23 березня рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" через переговорів про реструктуризацію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.