Аратта - На головну

9 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ09 Липня+28°46%740мм2м/c10.07+31°11.07+27°12.07+27°

Наш банер

Наш банер


Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого

У світі науки 4834 перегляди

Опубліковано - 14.07.2011 11:11 | Всі новини | Версія для друку

Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого
Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого
Під час розкопок у селі Пересопниця на Рівненщині волинські археологи знайшли унікальну давньоруську булаву XII-XIII ст.

Невеличкий уламок булави (розміром 4х5 сантиметрів) виготовлений з бронзи і вкритий позолотою.

"Це дійсно дуже цінна знахідка, адже булава - не бойова. Бойова всередині була б залита свинцем. А ця - пустотіла, виготовлена ​​з бронзи і покрита позолотою. Така булава у Стародавній Русі була символом влади!", - розповів науковий співробітник ДП "Волинські старожитності" Михайло Вашета.

З місцевістю, де була зроблена знахідка, пов'язані імена кількох великих князів. Це Юрій Долгорукий і його син Андрій Боголюбський.

Історики не поспішають робити сміливі припущення, але і не беруться заперечувати, що знайдена булава могла належати легендарному засновнику Москви або його нащадку. У крайньому випадку - їхнім іменитим воєначальникам.

"Є кілька князів, які пов'язані з нашими землями та північно-східними теренами Русі: засновник Москви Юрій Долгорукий та його син Андрій Боголюбський. Вони обидва бували на Волині. Можна припустити, що булава належала комусь із них або ж їхнім воєначальникам", - зауважив Вашета.

Проте археологи знайшли не цілу булаву, а її уламок. Слідів деформації від удару не видно. Це дозволило науковцям зробити припущення, що булава була розбита ударом холодної зброї по вертикалі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...