Аратта - На головну

28 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ28 Липня+22°91%741мм4м/c29.07+29°30.07+22°31.07+24°

Наш банер

Наш банер


На зворотньому боці Місяця знайшли незвичайні вулкани

У світі науки 5669 переглядів

Опубліковано - 26.07.2011 20:12 | Всі новини | Версія для друку

На зворотньому боці Місяця знайшли незвичайні вулкани
На зворотньому боці Місяця знайшли незвичайні вулкани
Вчені виявили на зворотному боці Місяця незвичайні вулкани віком близько 800 мільйонів років.

Автори описали знайдені ними об'єкти в статті в журналі Nature Geoscience, а їх короткий опис наводить портал Space.com.

Автори аналізували дані, зібрані орбітальним зондом LRO. Прилади зонда зареєстрували "підозрілі" утворення між двома кратерами - Комптона і Белковіча - на дальній стороні супутника, яка ніколи не "дивиться" на Землю. Утворення представляли собою куполоподібні структури зі східчастими схилами.

Ширина основи "куполів" коливається в межах від 800 метрів до 5 кілометрів, а висота сягає 6 кілометрів. На думку вчених, ці об'єкти сформувалися, коли лава з надр Місяця пробивалася на поверхню крізь тріщини і пошарово застигала. Як показали дослідження, лава винесла на поверхню супутника велику кількість радіоактивного металу торію.

Спектральний аналіз відкладень вимерлих вулканів виявив, що вони містять велику кількість кремнію. Цей елемент досить незвичайний для місячних структур, так як в скельних породах земного супутника не протікають процеси, що призводять до відкладення кремнію. Ще одна незвичайна риса виявлених вулканів - їх відособленість - група між кратерами Комптона і Белковіча знаходиться в стороні від типових місць місячної вулканічної активності.

Нещодавно інший колектив учених склав найдетальніше на сьогоднішній день зображення зворотної сторони Місяця - для його створення вчені також використовували знімки, отримані зондом LRO.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...