Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


НБУ спробує зробити з гривні ВКВ

Економіка 6715 переглядів

Опубліковано - 24.11.2011 12:43 | Всі новини | Версія для друку

НБУ спробує зробити з гривні ВКВ
НБУ спробує зробити з гривні ВКВ
У Нацбанку вирішили зробити гривню вільно конвертованою валютою.

Як пише газета "Комерсант-Україна", законопроектом №9488 регулятор запропонував Верховній раді дозволити проводити розрахунки за зовнішньоекономічними контрактами у гривні і перекладати валютні ризики на контрагентів.

Порядок розрахунків буде встановлювати НБУ, але вимоги щодо отримання індивідуальних ліцензій будуть скасовані.

Згідно з чинним законодавством, розраховуватися в гривні за зовнішньоекономічними контрактами можна лише з резидентами країн зони функціонування рубля, нагадує видання.

В НБУ констатують, що у валютній структурі зовнішніх розрахунків за товари та послуги гривня практично не використовується: у січні-серпні вона склала лише 0,1% від загального обсягу.

Тому статус вільно конвертованої валюти поліпшить її позиції на міжнародних ринках, знизить навантаження на курс всередині країни і ризики українських експортерів та імпортерів.

Про плани лібералізації національної валюти в НБУ заявили ще на початку року.

Але це питання стало актуальне тільки зараз: нещодавно регулятор домовився з російським і китайським центробанками про початок гривневих і рублевих розрахунків, а також проплат в юанях.

Окрім того, можливість вільного обігу національних грошей є однією з умов для країн-членів МВФ.

Водночас, учасники ринку сумніваються, що значна кількість нерезидентів зважаться на гривневі контракти.

Для вільнішого обігу національної валюти необхідно її гнучке курсоутворення, підкреслюють банкіри.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.