Аратта - На головну

12 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ12 Липня+27°34%748мм2м/c13.07+28°14.07+30°15.07+28°

Наш банер

Наш банер


Вчені довели зв’язок між депресією і самобичуванням

У світі науки 5730 переглядів

Опубліковано - 6.06.2012 19:02 | Всі новини | Версія для друку

Вчені довели зв’язок між депресією і самобичуванням
Вчені довели зв’язок між депресією і самобичуванням
Нейробіологи підтвердили класичну тезу Зігмунда Фрейда про те, що депресію від звичайної печалі відрізняє схильність до самобичування.

Стаття вчених з’явилася в журналі Archives of General Psychiatry, а її короткий виклад наводиться в прес-релізі Манчестерського університету, співробітники якого брали участь в роботі, повідомляє Lenta.ru.

Класичне спостереження Фрейда полягає в тому, що людина в депресії схильна до самобичування. Об’єктами дослідження в новій роботі виступали дві групи людей - одна складалася з добровольців, що деякий час тому пройшли курс лікування від хронічної депресії, а інша - з людей, які депресією ніколи не страждали.

Учасників експерименту просили чинити погано стосовно близьких і друзів, а потім розповідати про свої враження психологам. Паралельно активність мозку добровольців моніторили за допомогою магнітно-резонансної томографії. Аналіз даних дозволив встановити, що у людей, схильних до депресії, ділянки мозку, відповідальні за відчуття провини і аналіз поведінки, пов’язані слабкіше, ніж у здорових добровольців.

За словами вчених, цей ефект можна пояснити наступним чином: у випадку, коли схильна до депресії людина робить якийсь вчинок, вона часто виявляється не в змозі відокремити наслідки власної поведінки від впливу незалежних від неї причин. Як наслідок, людина "бере" всю провину на себе. Дослідники також відзначають, що у випадку, коли добровольці звинувачували в своїх неприємностях когось іншого, подібного роз’єднання в роботі ділянок мозку не спостерігалося.

Дослідники сподіваються, що нові результати допоможуть при лікуванні депресії. У майбутньому, можливо, вдасться таким чином діагностувати схильність до депресії, отримавши перший "МРТ-маркер" цього захворювання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...