Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вода на Місяці виникає в результаті взаємодії з сонячним вітром

У світі науки 5629 переглядів

Опубліковано - 15.10.2012 22:12 | Всі новини | Версія для друку

Вода на Місяці виникає в результаті взаємодії з сонячним вітром
Вода на Місяці виникає в результаті взаємодії з сонячним вітром
Американські вчені заявили, що вкрай низька частка дейтерію в шматочках скла всередині зразків місячного ґрунту свідчить про те, що вода на супутнику Землі виникає в результаті взаємодії сонячного вітру і поверхні Місяця.

На сьогоднішній день вчені впевнені, що місячна вода існує у вигляді льоду або гідратованих мінералів.

Існують дві гіпотези її походження: одні вчені приписують формування водних запасів кометам, інші - сонячному вітру.

Група американських астрономів під керівництвом Лоренса Тейлора з університету штату Теннессі в місті Ноксвіллі представила доказ на користь другої гіпотези.

Вчені досліджували хімічний склад місячного ґрунту, привезеного експедиціями Аполлон-11, Аполлон-16 і Аполлон-17.

Місячний ґрунт являє собою дрібну пилову крихту, що виникла в результаті бомбардування Місяця мікроастероїдами.

Як наголошується, іноді зіткнення астероїда і каменю на місячній поверхні виробляє достатньо тепла для того, щоб частина їх порід розплавилася і перетворилася на шматочки тепла, так звані аглютинати. Вчені стверджують, що місячний ґрунт наполовину складається з аглютинатів.

Тейлор і його колеги виходили з припущення, що ці фрагменти можуть містити в собі значну кількість атомів водню і співвідношення їх ізотопів - протію і дейтерію - вкаже на їх походження.

Дослідники витягли кілька аглютинатів із зразків місячного ґрунту і вивчили їх хімічний склад за допомогою інфрачервоного та іонного мас-спектрометра. За їхніми словами, аглютинати містять у собі досить велику кількість води і гідроксил-радикалів - близько 200-300 міліграм води на кілограм місячного ґрунту.

Переконавшись у присутності води, Тейлор і його колеги вирахували частки ізотопів водню в аглютінатах. Виявилося, що у всіх шматочках скла практично були відсутні атоми дейтерію. Це означає, що вода і гідроксил-радикали були занесені на Місяць сонячним вітром, а не кометами та іншими кам’янистими тілами Сонячної системи.

Таким чином, авторам статті вдалося визначити джерело місячної води і показати, що навіть екваторіальні зразки ґрунту містять значну кількість її молекул.

Нагадаємо, в серпні поточного року вчені виявили в атмосфері Місяця атоми гелію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.