Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Закарпатті планують розкопки одного з найдавніших поселень Європи

За межею віків Регіон: Закарпатська область 15322 перегляди

Опубліковано - 22.01.2008 15:22 | Всі новини | Версія для друку

Одна з попередніх археологічних експедицій до Малого Раківця (фото - archaeology.univ.kiev.ua)
Одна з попередніх археологічних експедицій до Малого Раківця (фото - archaeology.univ.kiev.ua)
На Закарпатті цьогоріч планують розпочати розкопки палеолітної стоянки прадавніх людей поблизу села Малий Раковець, що на Іршавщині. Це одне з найдавніших поселень не тільки України, а й Європи.

Ранньопалеолітну стоянку людей, що поблизу Малого Раківця на Іршавщині, виявили наприкінці дев’яностих. Тоді археологи розкопали біля п’яти тисяч експонатів, серед яких знаряддя праці, виготовлені з вулканічного скла обсидіану. Це вказувало, що стоянку облаштували за мільйон років до нашої ери. Однак, експонати забрали до столиці, а про поселення забули.

Нині, за словами начальника відділу культури Іршавської райдержадміністрації Василя Кузана, місцева влада надумала відновити розкопки і внести цю прадавню стоянку до туристичних об’єктів.

З цього приводу в понеділок провели вчену раду, на яку запросили провідного археолога України академіка Юрія Шилова. Він порадив залучити до археологічних розкопок студентів і почати дослідження з давніх курганів, яких теж чимало на території Іршавщини і які іще ніхто не розкопував.

Археологічну експедицію планують спорядити уже влітку цього року. Загалом на території Закарпаття виявлено 20 палеолітних стоянок древніх людей.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.