Аратта - На головну

14 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ14 Липня+26°46%745мм0м/c15.07+29°16.07+29°17.07+25°

Наш банер

Наш банер


Cтворений телескоп для прискорення роботи оптичних мереж цифрового зв’язку у 27 разів

Технології 5984 перегляди

Опубліковано - 28.09.2009 12:37 | Всі новини | Версія для друку

Cтворений телескоп для прискорення роботи оптичних мереж цифрового зв’язку у 27 разів
Cтворений телескоп для прискорення роботи оптичних мереж цифрового зв’язку у 27 разів
Вчені створили оптичний пристрій, що працює за принципом телескопа, проте збільшує не зображення, а швидкість роботи електронних мереж для передачі даних.

Пристрій дозволить підвищити пропускну спроможність каналів цифрового оптичного зв'язку, швидкість роботи яких в даний час наближається до теоретично можливої межі, вважають розробники фотонного пристрою з Корнельського університету в США, повідомляє РІА Новості з посиланням на Nature Photonics.

За словами авторів винаходу, конструкція телескопа, що є новим поколінням генераторів надвисокочастотних сигналів, дозволяє без застосування додаткових високочастотних пристроїв підняти швидкість передачі даних у 27 разів.

У своїй роботі вчені зуміли підвищити швидкість передачі даних з 10 Гігабіт на секунду, що є стандартною швидкістю роботи оптичних пристрої на сьогоднішній день, до 270 Гігабіт на секунду, чого неможливо домогтися за допомогою збільшення частоти роботи електронних компонентів.

Олександр Гаєта і його колеги називають свою розробку телескопом тимчасових інтервалів, оскільки за принципом дії вона не відрізняється від традиційних телескопів, використовуваних в астрономії. Проте, з її допомогою можна значною мірою стискувати пакети електронних даних для передачі по оптичних каналах зв'язку, збільшивши тим самим їх пропускну спроможність.

Основу розробки складають дві мікроструктури, витравлені зі стандартної кремнієвої пластини, яка застосовується для створення електронних схем у мікроелектроніці. Тут ці структури використовуються для напряму світла і грають роль оптичних лінз, що у багато разів фокусують і стискують оптичні сигнали, які генеруються стандартними пристроями для передачі таких сигналів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки люди розумом убогі, особливо недоумки та ідіоти, позбавлені національних прикмет”
Арсен Річі

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...