Аратта - На головну

21 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ21 Травня+23°34%743мм3м/c22.05+23°23.05+23°24.05+21°

Наш банер

Наш банер


В Україні планують відновити обов’язковий медичний огляд

За право людини 10176 переглядів

Опубліковано - 3.02.2010 00:25 | Всі новини | Версія для друку

В Україні планують відновити обов’язковий медичний огляд
В Україні планують відновити обов’язковий медичний огляд
Як повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я України, в розробленому міністерством проекті реформ особливий акцент робиться на необхідності проведення в державі суцільної диспансеризації.

Аби цей крок можна було втілити в життя, МОЗ України пропонує розробити державний клінічний протокол обстеження громадян, єдину програму інформаційної системи проведення диспансеризації населення, повідомляє УНІАН.

Зокрема, протокол має визначати особливості проведення обстеження в залежності від статі, віку, місця проживання, наявних та минулих захворювань, способу життя, особливостей професійної діяльності та іншої інформації. Крім того, єдина програмна інформаційна система проведення диспансеризації буде включати в себе: індивідуальні картки стану здоров’я громадян та обліку диспансеризації – так звані “медичні паспорти” або «електронні медичні паспорти» та єдиний реєстр проходження диспансеризації громадянами.

У разі запровадження медичної реформи держава також візьме на себе зобов’язання по створенню порядку організації диспансеризації населення, ефективної системи динамічного спостереження за громадянами та прийняття нормативно-правових актів, що регламентують проведення профоглядів, затвердження необхідних державних програм.

Головною відповідальною особою в проведенні диспансеризації стане сімейний лікар. Саме він визначатиме для кожного із своїх пацієнтів індивідуальну програму проведення диспансеризації, базуючись на розробленому протоколі. За підсумками медогляду лікар зможе призначити основні лікувально-оздоровчі заходи.

Міністерством охорони здоров’я України розробляються критерії оцінки ефективності роботи сімейного лікаря у частині проведення диспансеризації, його відповідальності за моніторинг здійснення всіх намічених профілактичних заходів, а також система матеріального стимулювання сімейного лікаря, напряму пов’язана із профілактичною діяльністю.

Крім того, аби спонукати українців до здорового способу життя Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич пропонує кроки, які застосовуються в розвинених країнах: «Вважаю, що необхідно прийняти ряд законодавчих актів, які б з одного боку стимулювали громадян до проходження диспансеризації і дотримання здорового способу життя, а з іншого боку, - встановлювали більш жорсткі умови для громадян, які не турбуються про стан свого здоров’я”.

Зокрема, за його словами, мається на увазі законодавчо обмежити можливості таких осіб у страхуванні, кредитуванні, прийомі на роботу, навчанні тощо.

Від "Аратти". Чиновникам з МОЗ ми радимо хоч інколи зазирати до Конституції України, де не передбачені подібні обмеження в правах громадянина - при прийомі на роботу, навчанні тощо. Бо, знаючи апетит державних чиновників, можна передбачити наступні кроки, - наприклад, штраф за непроходження обов`язкового медогляду чи відмову від щеплення, встановлення обов`язкових платежів при такому огляді і т.д. А ще краще - порушників відправляти до спецтаборів - на перевиховання та "оздоровлення".

Між іншим, про відповідальність держави за здоров`я своїх громадян, як і раніше, в подібних законодавчих ініціативах мова не йде.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...