Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рослини здатні кликати на допомогу

У світі науки 8086 переглядів

Опубліковано - 23.10.2008 01:31 | Всі новини | Версія для друку

Рослини вміють кликати на допомогу
Рослини вміють кликати на допомогу
Вчені з університету штату Делавар дійшли висновку, що рослини вміють кликати на допомогу в разі нападу хвороботворних бактерій або грибів.

Вчені стверджують, що рослини під час атаки здатні виділяти речовини, які будуть приваблювати мікроорганізмів-захисників.

"Рослини значно розумніші, ніж ми думали. Люди вважали, що рослини, укорінення в землі, - це сідячі качки для атак з боку грибів чи бактерій, але ми виявили, що у них є спосіб отримати допомогу із зовні", - сказав Херш Беіс, Який разом з колегами провів серію експериментів з рослиною Arabidopsis thaliana (резуховидка Таля).

Під час наукового експерименту листя Arabidopsis thaliana вчені заразили патогенною бактерією Pseudomonas syringae. Через кілька днів листя інфікованої рослини пожовтіли та з'явилися інші ознаки хвороби. Але ті з інфікованих рослин, на коріння яких були поселені мікроби Bacillus subtilis, які є мікроорганізмами-захисниками, були повністю здоровими.

Вчені виявили передачу поклику про допомогу від листя до коренів у рослин, що живуть у грунті, населеному мікробами Bacillus. У відповідь на сигнал про допомогу коріння рослин виділяли органічну яблучну кислоту, що приваблює ці мікроорганізми.

Також експерти наголошують на тому, що практично всі рослини синтезують яблучну кислоту, але тільки в особливих умовах і для специфічних цілей.

Наразі фахівці намагаються визначити, яка саме речовина є подібним сигналом про допомогу. "Рослини не можуть залишити місце, де вони ростуть, так що їм залишається єдиний шлях - купувати хороших сусідів за допомогою хімії", - зазначає Беіс.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.